Czy MIUI z Androidem 4.0 to tylko zmiana numerka?

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
Czy MIUI z Androidem 4.0 to tylko zmiana numerka?

Wielu z Was zastanawia się, czy przesiadka z Androida 2.3.7 na 4.0 w MIUI w ogóle będziemy w stanie odczuć. Ostatecznie przecież nasza nakładka nadpisuje większość „cech” Androida swoimi własnymi. Jednak na fanpage’u MIUI pojawił się wpis, który może dawać pewne nadzieje, co do ewentualnych zmian.

MIUI developers may also bring some features of Android 4.0 ICS to 2.3. We hope more MIUI users to enjoy ICS.

Mamy nadzieję, że MIUI z Androidem 4.0 wniesie pewne dodatkowe zmiany, niż tylko (a właściwie to aż) upgrade do najnowszej wersji systemu Google. Według wcześniejszych zapowiedzi twórców, wersja MIUI z ICS powinna ukazać się jeszcze przed końcem br. Swoją drogą, ciekawe jakie funkcje ICS programiści zamierzają wprowadzić do najbliższych wersji MIUI opartych o Andka 2.3?

Aktualizacja: Wiemy już ile mniej więcej programiści potrzebują czasu, na przystosowanie ICS pod MIUI:

We’ll need about one month to release MIUI with ICS after google offers open source of ICS :D

Jeśli wierzyć Google, kod źródłowy Androida 4.0 powinien pojawić się chwilę po rozpoczęciu sprzedaży Galaxy Nexus.

Entuzjasta nowych technologii - fan marki Xiaomi oraz systemu MIUI. Na co dzień zajmuje się webdesignem. Wraz z Acidem, współtworzy MIUIPolska od 2011 roku.
[AuthorRecommendedPosts]
 • Suchy

  Moim zdaniem na 100% dojdzie akceleracja sprzętowa systemu, launchera i reszty aplikacji, zapewne też animacje obracania ekranu, być może skopiują (a może nawet ulepszą) ten nowy widok multitaskingu, zastosują wyrzucanie swipem w lewo/prawo wiadomości z paska powiadomień i może w końcu dodadzą zmianę rozmiaru widżetów :p.

  • mst

   Oj gdyby to wszystko zrobili jak napisałeś ;)

 • GOŚĆ

  Muszą coś w końcu zmienić bo ze zmianami w wyglądzie daleko nie zajadą.

 • Piotr Skamruk

  podstawowa zmiana to zmiana api pod spodem, glownie zmiany wowadzane do frameworka.
  dzieki temu appy napisane pod 4.o zaczynaja dzialac (chociaz tak wyspecjalizowanych praktycznie nie ma jeszcze).

  brak zmian w ui to imho najlepsza nowina, bo to co zmieniane na zewnatrz malo sie liczy – jesli interface jest dobrze dopracowany (a jest). wazniejsze sa zmiany „w bebechach”, np. wspomniane akcelerowanie drawera, launchera, widgetow, minimalizowanie zuzycia pamieci + kolejne ulepszenia dalvika.

 • Seweryn Zeman

  http://developer.android.com/sdk/android-4.0-highlights.html

  A dlaczego nie mieliby integrować nowych funkcji? Przeciwieństwem integracji jest usunięcie, więc sądzę, że nic usuwać nie będą. ; p