Częstotliwość odświeżania ekranu w Xiaomi Mi 11

Częstotliwość odświeżania ekranu w Xiaomi Mi 11

Zespół MIUI wyjaśnia, dlaczego Xiaomi Mi 11 w niektórych sytuacjach działa z częstotliwością odświeżania ekranu 60 Hz, nawet jeśli ustawiona jest wartość 120 Hz

Jednym ze zgłoszonych błędów przez użytkowników jest nie w pełni działające odświeżanie 120 Hz. Mimo aktywowania tej opcji, telefon wyświetla obraz z częstotliwością 60 Hz. Problem ten dotyczy najnowszej stabilnej wersji MIUI w Xiaomi Mi 11.

Zespół MIUI wyjaśnia, że ​​dzieje się tak, ponieważ większość obecnych źródeł odtwarzania wideo wyświetla obraz z częstotliwością 30 lub 60 Hz. Tak więc, jeśli aktywujemy tryb 120 Hz przy oglądaniu filmów, wrażenia wizualne nie ulegną poprawie. Zamiast tego niepotrzebnie zużywana jest większa ilość energii. Dlatego, aby zrównoważyć wrażenia i zmniejszyć zużycie energii Xiaomi zastosowało limit 60 Hz.

Oznacza to, że w Xiaomi Mi 11 wideo obsługujące maksymalnie 30 Hz nie może poprawić swojej płynności (nawet jeśli użytkownicy ustawią wyższą częstotliwość odświeżania ekranu w ustawieniach telefonu).

Czytaj też:  MIUI 21.10.13

Na szczęście ta sytuacja nie jest kolejnym błędem MIUI. Użytkownicy nakładki mają już wystarczająco dużo problemów, z którymi muszą sobie poradzić. Najnowszy bug w MIUI związany jest z brakiem reakcji wyświetlacza na dotyk. Problem dotyczyć ma: 

  • Mi 11,
  • Mi 11 Ultra,
  • Mi 11 Lite,
  • Mi 10 Ultra,
  • Mi 10T Pro,
  • Redmi Note 10 Pro,
  • Redmi Note 9S. 

Opisywany problem z reakcją na dotyk uwieczniono na poniższym nagraniu.

W oficjalnej odpowiedzi Xiaomi twierdzi, że zdaje sobie sprawę z problemu i wprowadzi poprawkę dla powyższych modeli.

Źródło: GizChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.