Bezprzewodowy tryb ADB w Androidzie 11. Możliwe?

Bezprzewodowy tryb ADB w Androidzie 11. Możliwe?

ADB (Android Debug Bridge) to jedna z najważniejszych dla deweloperów i entuzjastów funkcjonalności, pozwalająca – mówiąc w skrócie – na komunikację urządzenia pracującego pod kontrolą Androida z komputerem PC.

ADB wymaga – i wiedzą to wszyscy, którzy w mniej lub bardziej zaawansowany sposób bawią się z oprogramowaniem androidowych telefonów – połączenia przewodowego pomiędzy telefonem czy tabletem, a komputerem PC. Jak się jednak okazuje, taki status quo może trwać już niedługo. Dlaczego? Jak donosi XDA Developers, Google pracuje nad bezprzewodowym trybem ADB.

Co więcej, jak wskazuje źródło, Google planuje również wprowadzenie trybu “bezprzewodowego debugowania” w opcja deweloperskich. Parowanie urządzeń odbywałoby się poprzez skanowanie kodu QR lub podanie sześciocyfrowego kodu.

Wprawdzie nie znamy daty, kiedy nowe funkcjonalności miałyby pojawić się w OS Google, jednak najbardziej prawdopodobnym, zważywszy na stopień zaawansowania prac nad nimi, jest ich włączenie do kolejnej odsłony systemu potentata z Mountain View – Androida 11, w przyszłym roku.

Czytaj też:  Koniec wersji beta MIUI dla m.in. Mi 9/9T/Pro

Pojawienie się bezprzewodowego trybu ADB może ucieszyć zwłaszcza użytkowników komputerów nie wyposażonych w pełnowymiarowe porty USB lub tych, którzy np. zgubili przewód USB, lub dla tych, którzy najzwyczajniej w świecie nie lubią kabelków.

A co Wy o tym sądzicie? Przydatna funkcjonalność? Zwłaszcza dla Was? Swoje spostrzeżenia umieszczajcie w komentarzach do niniejszego wpisu.

Źródło: XDA Developers

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.