Chanitex – inteligentny materac od Xiaomi

Chanitex – inteligentny materac od Xiaomi

Xiaomi  i urządzenia inteligentnego domu? Znamy to. Tym razem w portfolio chińskiego giganta pojawia się inteligentny materac wyposażony w funkcję podgrzewania, wykonany przez podproducenta Xiaomi, firmę Chanitex.

Materac inteligentny Xiaomi Chanitex został wyposażony w powłokę zawierającą układ spiral grzejnych, sterowanych przez podłączony zewnętrznie moduł sterujący. Te ostatni wyposażono dodatkowo w zbiornik wodny.

Najbardziej interesującą cechą całego systemu jest to, że w spiralach nie ma prądu elektrycznego. W module sterującym podgrzewana jest woda, która po podgrzaniu jest przepychana przez układ spirali. Właśnie z tego powodu nie musimy obawiać się żadnego promieniowania czy ryzyka poparzenia i dlatego materac można bez obaw stosować na łózkach osób starszych i dzieci.

Cały układ wyposażono w 12 różnych zabezpieczeń, między innymi automatycznego wyłączenia w przypadku braku wody w jednostce centralnej, mechanizmu przeciwko przegrzaniu, czy automatycznego wyłączania materaca po 15 godzinach użytkowania. Nie zabrakło tu również powłoki antybakteryjnej oraz trybu maksymalnej temperatury dla usuwania ewentualnych insektów znajdujących się na powłoce materaca.

Czytaj też:  Premiera Amazfit GTR 3, GTS 3 oraz GTR 3 Pro

Oczywiście, jak przystało na urządzenie domu inteligentnego, działaniem i funkcjami materaca można sterować przy użyciu aplikacji Mi Home. Ustawimy tam m.in. temperaturę grzania (z przedziału od 25 do 60*C).

Gdzie kupić i ile to kosztuje? Inteligentny materac Xiaomi Chanitex jest aktualnie dostępny w sklepie Geekbuying w dwóch rozmiarach (2 m x 1,5 m x 0,02 m oraz 2 m x 1,8 m x 0,02 m, a jego cena wynosi w przeliczeniu nieco ponad 1 200 PLN (315,99 USD).

Źródło: Xiaomi Today

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.