Bez Mi MAX 4 i Mi Note 4 w tym roku

Bez Mi MAX 4 i Mi Note 4 w tym roku

O Mi Maxie 4 pojawiały się od pewnego czasu plotki, z racji tego, że poprzedni model Mi Max 3 miał już premierę rok temu. Niestety Lei Jun CEO Xiaomi na swoim Weibo poinformował wszystkich o zmianach planów firmy co do dalszych losów niektórych modeli telefonów.

Firma postanowiła ujednolicić swoją ofertę smartfonów i wraz z submarką Redmi wyraźnie zaznaczyć podział i grupę docelową swoich produktów. Mi Max 4, a także Mi Note 4 nie znalazły tutaj swojego miejsca.

Wg Lei Jun oferta na 2019 rok ma wyglądać tak:

Zobacz też:  Festiwal Smoczych Łodzi w Chinach - przerwa w aktualizacjach MIUI

Powodem usunięcia na ten rok (i być może przyszły) odświeżonych modeli Mi MAX i Mi Note prawdopodobnie jest powolne zacieranie się różnic pomiędzy tymi, a pozostałymi modelami telefonów.

Już dawno przekątna ekranu w serii MI przekroczyła 6 cali, a telefony te stały się (jak na taką przekątną) bardziej kompaktowe i łatwiejsze w użytkowaniu – taki balans między maksymalnie dużym ekranem ale jednak poręcznością. W MI MAX 3 tej poręczności nie było.

Z drugiej strony osobiście widziałbym tu jednak jeszcze to ostatnie wolne miejsce na Mi MAXa 4. Model byłby delikatnym rozwinięciem Trójki; jeszcze cieńsza ramka, trochę mniejsze wymiary, u góry notch łezka i 3 aparaty plus czytnik z tyłu.

Co do Mi Note, to sprawa wygląda lekko odmiennie. Już Mi Note 3 był wepchany tak jakby na siłę i bez potrzeby? Wygląd identyczny z ówczesnym Mi 6 tylko powiększenie do tylko 5,5 cali i średni procesor. Kto pamięta poprzednie modele serii gdzie wraz z flagowcem Mi seria Note dostawała ten sam lub nawet minimalnie lepszy procesor? Ostatecznie firma ograniczyła Mi Note 3, który na tamte czasy wielkością nawet nie przewyższał odpowiednich mu modeli Redmi.
No i gdzie dedykowany układ dźwięku Hi-Fi?

Zobacz też:  Stabilna wersja MIUI 12 dla 13 modeli

Nie miałbym nic przeciwko gdyby Mi Note 4 był podobny do pierwszego MIXa, bardziej kwadratowy, większy od MI 9, AMOLED i … rysik?

A jak Wy wyobrażaliście sobie nowe modele?


Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.