Aktualizacje Androida w Xiaomi

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
Aktualizacje Androida w Xiaomi

Niniejszym postem chciałbym przybliżyć i jednocześnie wyjaśnić kwestię aktualizacji baz Androida w systemie MIUI na nasze telefony Xiaomi. Sprawa ta dla jednych jest kontrowersyjna, dla innych nie. Regularnie pojawiają się pytania o to „czy mój Xiaomi XXX dostanie aktualizację do Androida 7 czy 8?”.

Postaram się wypisać urządzenia z potencjałem na aktualizację bazy najlepiej jak umiem, nie powołując się i nie odnosząc się do różnych wpisów w „popularnych mediach”, gdzie krążą wymyślone i niepodparte żadnymi dowodami listy urządzeń Xiaomi z planowanymi aktualizacjami Androida. Moje wyjaśnienia i przypuszczenia będę opierał wyłącznie na swoim kilkuletnim doświadczeniu z Xiaomi i dostępem do niepublicznych kompilacji MIUI.

Listy z aktualizacjami?

Tak naprawdę Xiaomi nigdy nie publikuje oficjalnych list urządzeń z aktualizacjami Androida. Za prawdziwe informacje można uznać nabory na beta-testerów Androida X na forum en.miui.com. Jeśli taka informacja się pojawia, to znaczy że faktycznie Xiaomi pracuje nad wyższą wersją na dany telefon i szuka osób do pomocy. Listy urządzeń krążące po internecie są wyssane z palca. W rzeczywistości aktualizacje Androida nie są z góry zaplanowane na żadne z urządzeń (a tym bardziej dla całego stosu telefonów), a powstają gdy Xiaomi chce przetestować nowe funkcje czy API od Google lub przygotować kod pod nowe procesory w nowych modelach.

W internecie możemy trafić na listy urządzeń z aktualizacjami do nowych wersji MIUI (np. MIUI 9) i to się zgadza, jednak wraz z aktualizacjami MIUI nie idą nowsze wersje baz Androida.

Co przynosi aktualizacja bazy Androida?

Generalnie wszystko to co daje Android i jest widoczne „pod maską”. Innymi słowy kod nowego Androida, nowe API (a zatem nowe możliwości tworzenia aplikacji, usprawnienia w ich działaniu itp.), wsparcie dla nowych urządzeń Bluetooth, poprawki bezpieczeństwa itp. Jednak wszystkie inne „widoczne” nowości nie są odzwierciedlone bezpośrednio w systemie MIUI. Jeśli nowa wersja Androida wprowadza np. Doze czy nowy sposób powiadomień to MIUI już to ma wcześniej zaimplementowane lub ma własne rozwiązania, które najczęściej „wychodzą poza” wyłączność dla danej bazy. Nowe funkcje mogą znaleźć się w aktualizacjach MIUI na urządzeniach, które nie dostały wcale aktualizacji bazy Androida.

Można to ująć w ten sposób, że więcej zmian i nowości przyniosą cotygodniowe aktualizacje MIUI niż podbicie bazy Androida przez Google. Oczywiście nie można też cofać się z implementacją nowych funkcji dla niższych Androidów jeśli API na to nie pozwala, stąd np. brak dzielonego ekranu na Androidzie 5.0 w MIUI.

Przewidywane aktualizacje Androida w Xiaomi

Z reguły dany model Xiaomi wychodzi na aktualnie dostępnym Androidzie i otrzymuje maksymalnie jedną aktualizację bazy w ciągu swojego „życia” jeśli chodzi o serię MI. Z serią Redmi jest oczywiście gorzej i aktualizacje bazy zdarzają się bardzo rzadko. Dużo zależy też od popularności modelu, czy jest „flagowy” dla serii, czy potrzebne są pewne zmiany w systemie wymagane przez rynki Global i operatorów, a także (i to też jest ważne) czy producent procesora pozwolił na taką aktualizację udostępniając źródła dla nowych Androidów.
Podobnie jeśli jakaś reguła sprawdzała się do tej pory, to także nie oznacza iż będzie spełniała się w przyszłości.

Oto moja lista urządzeń z przewidywaną aktualizacją bazy Androida:

 • Mi6: flagowy model, aktualizacja do Androida Oreo (8.0) od stycznia dla wersji Xiaomi.eu/China i Global Dev. Być może będzie aktualizacja w przyszłości jeszcze do 8.1 aczkolwiek nie jest to pewne na chwilę obecną. Global Stable na 8.0 długo później.
 • Mi Mix 2: aktualizacja do 8.0 od xiaomi.eu i Global Dev.
 • Mi Note 3: brak informacji o aktualizacji do 8.0 na chwilę obecną, choć wierzę że będzie.
 • Mi A1: jest aktualizacja do 8.0 od Google/Xiaomi.
 • Mi 5x: małe prawdopodobieństwo na 8.0 – model typowo chiński, ale może kiedyś…
 • Mi 5: aktualizacja do Androida 7 w 2017, a w 2018 pewna aktualizacja do Androida Oreo od xiaomi.eu.
 • Mi Mix, Mi Note 2, Mi 5s, Mi 5s Plus: jednokrotna aktualizacja Androida została wydana na te urządzenia. Nie należy się spodziewać nowszych, a już na pewno nie do 5s, 5s plus czy Mix z uwagi na praktyczny brak sprzedaży na rynkach Global.
 • Mi 5c: fantazja Xiaomi z ich własnym procesorem nie przyniosła rozwoju oprogramowania tego CPU, toteż nie ma co liczyć by typowo chiński model miał aktualizację.
 • Redmi Note 5A/5A Lite, Redmi 5/5 Plus: modele nowe, z Androidem 7.1 – teoretycznie możliwa jest aktualizacja w przyszłości do 8.0 ale to moim zdaniem wyniknie z potrzeby rynków Global i popularności, aniżeli z samej chęci Xiaomi.
 • Redmi Note 4 Snapdragon: dobrze przyjęty telefon na rynku Global, duża popularność sprawiła, że dostał już Androida 7.0 (z początkowego 6.0). Model będzie zastąpiony przez Redmi Note 5 lub Redmi 5, a więc nie należy się spodziewać ponownej aktualizacji.
 • Redmi 4X: model Global z aktualizacją do 7.1 także dla China/xiaomi.eu. Więcej nie będzie.
 • Redmi 4A: aktualizacja do Androida 7 odbyła się dla linii Global Dev i Stable.Jednak wersja chińska bazuje na 6.0 toteż i xiaomi.eu pozostaje w takiej bazie.
 • Redmi 4 Pro: brak aktualizacji do Androida 7. Ponoć problemy Xiaomi z implementacją nowej bazy do tego modelu lub co bardziej prawdopodobne grupy developerskie przerzucone do prac nad nowszymi modelami.
 • Redmi Pro: flagowy niegdyś Redmi. Cóż. Mediatek i wszystko jasne, niepubliczne źródła dla producentów, wycofywanie się firmy z produkcji nowych CPU. Pozostanie na 6.0.
 • Redmi Note 4 MTK: Mediatek, można zapomnieć o 7.0.
 • Redmi Note 3 MTK, Note 2 MTK: jak wyżej, początek i koniec na 5.0
 • Redmi Note 3 Snapdragon kenzo: pierwszy Redmi Note na rynek Globalny. Dostał już aktualizację do 6.0 jakiś czas temu i to tyle dla tego modelu. Tajwański model „kate” także nie ma co liczyć na coś więcej.
 • Redmi 3 i 3s: jak wyszły tak zostaną z odpowiednio 5.1 i 6.0.
 • MiPad 2/3: Intel i MTK…
 • Mi4c, Mi4s, Mi Note Pro: ciekawy przypadek modeli typowo chińskich z początkowym 5.1 i aktualizacją do Androida 7.0 – ale nic więcej.
 • Mi4, MI Note: jednokrotna aktualizacja do 6.0 już była, wsparcie Xiaomi zakończone.

Niewymienione powyżej modele np. Mi2, Redmi 1/2 czy MiPad nie zostały już tu wspomniane. Archaiczne (niestety) urządzenia bez wsparcia na dzień dzisiejszy.

Podsumowanie

Powyższe rozważania należy traktować dosyć luźnie choć nie brakuje tutaj sensownych obserwacji. Do tej pory, może z dwoma wyjątkami (Mi3 i Mi2) telefony Xiaomi otrzymywały jedną aktualizację bazy Androida i na tym koniec. Co oczywiście jak wiadomo nie wykluczyło tych telefonów z aktualizacji systemu MIUI nawet do wersji 9! Większość modeli otrzymuje wsparcie tygodniowe aż po dzień pisania tego tekstu. Stare modele np. Mi5 czy Note 3 Pro pracują wciąż bardzo wydajnie, płynnie i bezpiecznie mimo, że ich bazy Androida nie są najnowsze.

Tendencja rozwojowa Xiaomi oparła się na produkcji jak największej liczby modeli rocznie dla jak najszerszej grupy odbiorców (duże i małe ekrany, odciski palców z przodu i z tyłu, jedna czy dwie kamery, IPS lub OLED itp) na jak największą liczbę rynków. Porównując te liczby do innych producentów np. Sony czy Samsung, Xiaomi ma znacznie więcej modeli potencjalnie „do zaktualizowania” o nowego Androida co chyba przerasta możliwości tego producenta.

Za to aktualizacje systemu MIUI wykonywane są automatycznie dla wszystkich model, a to społeczność odpowiada za testowanie wydań z uwagi na popularny w Xiaomi kanał Beta. Implementacja wersji Androida to znacznie „grubsza” sprawa i na nią decyduje się producent tylko w pewnych konkretnych przypadkach opisanych wyżej.

Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.
[AuthorRecommendedPosts]
 • Ari9310

  Obok MI3 to MI2 miał więcej aktualizacji, startował na 4.1 i ostatecznie zatrzymał się na 5.0.2 z MIUI 9 ;) telefon sprzed 5 lat…

  • Tak. 4.1, 4.4 i 5.0.

 • Oj nie jestem pewny ale MI3 miał chyba Androida 4.3, i potem 4.4…

 • ShadowUSM

  Nareszcie jakieś sensowne zestawienie. Może teraz choć trochę zmniejszy się liczba komentarzy typu: ” …a kiedy mój **** dostanie aktualizacje?” Niestety teraz ludzie gonią za cyferkami i dla nich najważniejsze jest by mieć najnowszego Androida, nawet jeśli dodaje to co już mają w MIUI od lat.

  • maniel

   za cyferkami też, ale jako, że sam mam rn3 a żonie rn4 kupiłem to widzę co tracę, także bardziej ubolewam, że nie mam nougata i rozmyślam nad instalacją (tego romu)[https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/port-miui-9-t3660261]:)

   • Piotr Wiśniewski

    Jest wgl jakakolwiek mozliwosc obejscia systemu i instacji andka 7? Bo brakuje dzielebia ekranu xD

 • R1Hab

  Mi 5S i wszystkie ze snapem 820 i 821 dostaną Androida 8, jestem pewien. I gdy dostaną to przypomnę ten post.

  • To dobrze, ale też jak sam widzisz historia się nie powtórzyła by drugi raz dostać update Androida nawet dla serii Mi. 5S i 5S plus były dosyć mało popularne i wcale nie poszły oficjalnie rynki Global mimo posiadania Global romu. Tylko MI5 pozostał ale podobnie jak wtedy Note 3 Pro dostał update. Teraz jest nowa generacja telefonów (Mi6, MIX2, itp) z 2017 roku i to one dostają teraz tę jedną aktualizację. Serio stare modele z 2016 miałyby jeszcze iść wyżej?

  • Medard Buława

   Nic nie dostaniesz.

 • checkmate

  To co zrobili z brakiem nowszego Andka dla Xiaomi Redmi 4 Pro to po prostu jakaś kpina i tyle ;)

  • FioleK

   Całkowicie się zgodzę… A ostatnie aktualizacja to porażka – bluetooth w tej wersji działa trochę lepiej, ale nadal daleko do wersji z października czy listopada – celowe psucie jak u Apple’a? Telefon trzymał 4-5 dni, na grudniowych 1 dzień – wszystko system zjada (wyłączenie bluetootha pomaga).

 • ZjemCiKolege

  Redmi 4X: model Global z aktualizacją do 7.0 także dla China/xiaomi.eu. Więcej nie będzie. nie dostał czasem 7.1.2 ? ._.

  • No tak. 7.1. W sumie bez różnicy. 7.1. to Android 7 i tyle.

  • Jou

   a jak to zaktualizować? ja mam dalej wersję 6 (kupiłam w listopadzie). trzeba czekać, aż się samo zaktualizuje czy można to przyspieszyć?

   • Zmień region na Niemcy. Albo wgraj miuipolska…

    • Vengir

     Dzięki. Wygląda na to, że zmiana regionu pomogła. Właśnie pobieram.

 • insane

  Taki off topic. Nie wiem czy widzieliście, że Mi Note 3 dostał 90% w DxOMark ;-)

  • Tak widziałem już z tydzień temu. Czyli MI6 powinien chyba tyle samo mieć.

   • insane

    Dokładnie bo to ten sam zestaw aparatów.. Aczkolwiek są tacy jak Marcus Brownie, którzy negują ten benchmark.

  • VenusTheGames

   DxOMark to ściek, pic na wode

 • TheVecasPL

  Oj słaby research autorze ;) Redmi note 3 kate dostanie miui 9 z androidem 7.0. Teraz już ma nawet wersje dev… Słabiutko ;)

  • ZjemCiKolege

   Udowodnij bo nie mogę znaleźć :X

  • redmi2

   Co to za bzdury, ma i zostabie na 6.0, w close beta nie ma testow 7.0 ani 8.0 dla RN3, RN3Pro ani dla SE

  • Medard Buława

   Bzdura.

 • redmi2

  Mi5c, moze wyjdzie moze nie, wiadomo tylko tyle ze juz pracuja nad Soc 2 od Xiaomi z modemem z obsluga „naszych” bandów. W tym tygodniu powinna tez nastapic aktualizacja modemu Mi5C do Abies R12 T01 gdzie naniesli 2 poprawki na 2 bledy ktore zgłosilen odnosnie modemu. Z rozmowy z devami aktualizacja andka dla Mi5c do nowego nie koniecznie 8 bardzo mozliwa. Takze Twoja lista to tez tylko Twoje przypuszczenia, kto by sie spodziewal ze taki Redmi 2 dostanie aktu z andka 4.4 do 5.1 od Xiaomi… Takze skad pewnosc ze inne nie dostana. Jedno sie zgadza listy aktualizacji na necie to bzdura. Aha i Mi4 dalej jest wspierane przez Xiaomi, tylko Mi3 wycofali ale andka bowego Mi4 nie dostanie

  • Widzisz przynajmniej ja (my) mamy dostęp do faktów czyli np wersji beta czy alfa więc wiemy co się gotuje. Owszem moje przypuszczenia ale i tak lepsze od listy w necie.

  • redmi2

   @Acid owszem wiem ze Twoje przypuszczenia sa 100% pewniejsze niz te chore na necie. Najlepiej wcale nie patrzeć na nie oficjalne listy i brednie w necie. Tylko na co oficjalnie wypuszczaja. Czasami Xiaomi chyba samo nie wie co chce tak naprawde robic. Sami sie chyba już pogubili, za małp ludzi mają, za dużo modeli i masakrycznie dużo romów do ogarnięcia stąd tyle błedów. A juz aktualizacja andka aż dziw bierze że biorą się za to.

 • MxY

  Redmi 3s ma dzielony ekran w Xiaomi.eu?
  Bo na globalu na 6.0 nie miał, a w artykule jest, że tylko 5.0 i niższe nie mają dzielonego ekranu.

  • Direct

   To najwidoczniej błąd w tekście. Do dzielenia ekranu potrzeba minimum Androida 7, także w świecie Xiaomi.

  • Shirou93

   Dzielenie ekranu jest od 7.0 na 6.0 Kenzo nie ma takiej opcji.

 • Antoch

  Choć w artykule zaznaczone jest że redmi note 4 na mtk nie dostanie aktualizacji a tu jednak śmigam z miui 9.1 z androidem 7. Nadal tonmalo, czekam na O… Brak mi tego dzielonego ekranu cały czas…

  • Shirou93

   Skoro nie masz dzielenia ekranu to chyba i 7.0 nie masz.

   • redmi2

    Bo nie ma MIUI na twn telefon na andku 7

  • redmi2

   A smoki też tam były w tej bajce? RN4 MTK jest na andku 6.0 i na takim już zostanie, nie będzie miał ani 7.0/7.1 ani 8.0 ani 8.1

   • Kacper Kolibabski

    Aarrgh, potwierdzone info? Ja jebie, a kupowałem ten telefon m.in. z tego powodu, że wiedziałem że będzie aktualizacja do siódemki. Ostatni budżetowy telefon w życiu kupiłem :x

    • redmi2

     Tak pewne, kupuj na Snapku, tam większa szansa. MTK I wszystko jasne, szybciej mój egzotyczny z autorskim prockiem w Mi5c jest w stanie dostać Oreo w co wątpie i nawet nie licze na to bo jakoś mam to gdzieś. Jedyna wada ich procka to jest to ze zaczeli robić swój procek na wzór snapa ale raz, że dostali mało info i pomocy od Qualcomma a dwa skopiować ciężko, 200 devów np od modemu w Xiaomi dla Mi5c vs 10000 pracowników Qualcomma hehe. Co wy widzicie w tych cyferkach tego andka to ja nie wiem. Mam na Redmi3 5.1 i jakoś żyje, działa co ma działać.
     Wszysycy tak parli na to split screen, a to g.. jest nie używam ani na Mi Max ani na Mi5c. Taka tam ciekawostka i nic więcej. A już całkiem nie rozumie parcia na nowe powiadomienia globala które są beznadziejne.
     Mam mi5c wszysykie powiadomienia mi przychodzą o czasie, ze wszystkich aplikacji mam powiadomienia bez dodatkowych ustawien. Aplikacje sie nie wysypuja i nie zamykaja mimo ze nie ustawiłem dla ani jednej autostartu ani kłódki. Nie wyłączyłem także oszczędzania baterii. I tu mnie bardzo zadziwił ten telefon i miui pod Mi5c.

    • Medard Buława

     Mi 6 nie jest budżetowy a także nie będzie miał aktualizacji.

   • Medard Buława

    Fajnie to opisałeś. Masz absolutną rację. Ja miałem w grudniu jakąś poprawkę ale pozostał antek6. Jedynie MIUI aktualizują. https://uploads.disquscdn.com/images/5742103dc88a593e032690eef052941aeb6eb5a654fe497ce4e0a206e11f50d5.png

  • Kolego zapraszamy do FAQ w celu zapoznania się z numeracją wersji MIUI ;-)

  • Medard Buława

   Mam także redmi note 4 MTK ale na androidzie6 .Jak zrobiłeś ,że masz androida7?

  • Medard Buława
 • Mike

  Offtop: Czy to mi6 autora na głównym zdjęciu? Mógłbym prosić o namiary na szkło hartowane, które jest na nim naklejone?

  • Niestety nie znam nazwy. Kupiłem kiedyś na Dragon-tt.com.

 • Luqi1

  Taki flagowiec że poza Chiny nie wyszedł więc śmiechłem

  • luqi

   Kto go chciał z pewnością mógł go sobie sprowadzić, a cenowo był super opcją. Nie wiem co jest nie tak z tym telefonem, no może bateria nie jest super

 • Ciekawe kiedy ma MI6 na Globala trafi. Patrząc wstecz pewnie nie szybko

  • Global dev na oreo jest niepubliczny aktualnie

 • Michał Ad

  a ja mam pytanko – jak to jest z tymi aktualizacjami bezpieczeństwa dla starszych wersji. Czy one teżsa takie trudne do implementacji – bo niektórzy producencji mają ( jakieś ) aktualizacje ale większość nie albo z dużym opóżnieneim. W windzie jest od zawsze centrum aktualizacji a w androidzie ciągle brak …

 • Spawek33a

  A jak jest w końcu z redmi 4a dostanie wersje stabilną bo cos tam gdzieś wyczytałem że jest wstrzymana

  • VenusTheGames

   jak jest wstrzymana to jest wstrzymana

 • KRZYSZTOF M

  Bo nie wiem czy redmi note 4 dostanie aktualizację czy nie? do 8.X.X

  • VenusTheGames

   umisz czytać? Model będzie zastąpiony przez Redmi Note 5 lub Redmi 5, a więc nie należy się spodziewać ponownej aktualizacji.

   • KRZYSZTOF M

    No właśnie nie należy się spodziewać czyli nie jest zaprzeczone że nie będzie i już na forum jest zapowiedź nowej aktualizacji w marcu

    • Konrad Sawka

     Ale na jakim forum? Było wyżej napisane że wycieki to 100% fake, aczkolwiek jestem w stanie przyznać Ci rację, gdyż model ten jest bardzo popularny (szczególnie w moim małym mieście :P), więc również mam nadzieję ;)

  • Medard Buława

   Androida nie dostanie nigdy ale MIUI u mnie zaktualizowali do 9.2.2 itd proszę. https://uploads.disquscdn.com/images/5742103dc88a593e032690eef052941aeb6eb5a654fe497ce4e0a206e11f50d5.png

 • majka 4

  Umiem czytać, ale nie widzę MiMax 2 w kwestii aktualizacji androida 8.”. Ktoś coś?

 • Zbig Niew

  Ale to dziadostwa! Mam Redmi 4A Pro, ale nie mogąc zdzierżyć śmieciowych i samouruchamiających się aplikacji, kupiłem Motorolkę G4 Play z wyprzedaży (rok prod. 2016) z „czystym” Androidem który zaktualizował się automatycznie z 6.x na 7.1.1 . Żałuję, że wydałem 500 zł na taki szajs jak Xaiomi…

 • oeriel

  Jadę na starym MI3 – na jednym mam jeszcze Kitkata, na drugim najnowszą aktualizację. Te telefony mimo lat działają rewelacyjnie. Wymieniane tylko baterie. Jednak istnieje szansa na przerzucenie się na coś nowszego – MI7 ale mitrójki są u mnie nie do zajechania a dość mocno je eksploatuje. Xiaomi jednak ma tą jakość ;)

 • Mario

  A jak ściągnąć ta aktualizacje?mi pokazuje ściągnij global room

 • Lisu

  Mam nadal androida 6 na redmi 4a i miui 8.5.7 stabilna. I nie wyskakuje żadna aktualizacja

 • Mario

  Ja mam 4pro prime i wyskakuje mi ten komunikat

 • Uri0550

  W artykule jest napisane:
  „np. brak dzielonego ekranu na Androidzie 5.0 w MIUI.”
  Ale przecież nawet andek 6 go nie ma…

 • sroczeto

  Model 3S ma 6.0 a taki 4X 7.0 Te dwa modele są takie same w 99% – model procka snap 430 vs 435 gdzie taktowania są takie same i gpu też, a ekran 294 dpi vs 296 dpi… No ale oczywiście, telefon o pół roku starszy i już się nie opłaca go wspierać…

  • MinikPLayer

   Czyli jak rozumiem karta graficzna NVIDIA i AMD mimo, że miałyby takie same zegary to jeden sterownik by zadziałał? Nie zadziała. Każdy sterownik jest przystosowany do działania z KONKRETNYM modelem procesora, ekranu czy układu graficznego ( po to w sumie sterownik jest ;) )

 • Adam G

  Mi 5 większość aplikacji nie działa po wgraniu MIUI 8.3.2 nawet apki systemowe takie jak notatnik , Aktualizacja też nie startuje nie wejdę do TWRP będę musiał wgrywać przez fastboota https://uploads.disquscdn.com/images/0eb4bb948220ff6d430f327e78b8919199df12f4a093180ac1291a9a849400dc.png

 • Nikodem

  Wszyscy mówią zę MIUI we redmi 5plus to TRAGEDIA ( reklamy które sie same wyświetlają ) czy teraz też tak jest bo interesuje sie zakupem tego telefonu ale jeżeli mam być z niego niezadowolony (MIUI) i pobierać inne wersje które sie wgrywają 360h to mnie zniechęca.I pytanie jest następujące czy w tym owym telefonie nadal jest taki problem???

 • Kiedy dostanę w końcu androida 7.Aktualizacje miui dostaje ale co pobieram aktualizacje miui z miui polska w formie Ota mimo usuwania kilku apel po niepełnym załadowaniu pisze spróbuj ponownie itp.I tak kilka razy to jak androida w formie Ota nie ma tak nie ma.Zmiany języka nic nie pomogłoo. Może jest ktoś kto mógłby mi pomóc. Posiada Xiaomi redmi 4a

  • Wgraj global rom jak chcesz and 7.