Aktualizacja POCO F1 i innych modeli (Global) do Androida 10

Aktualizacja POCO F1 i innych modeli (Global) do Androida 10

Dziś Xiaomi zaczęło udostępniać osobom będącym w testowym programie Mi Pilot aktualizację do Androida 10 dla POCOPHONE F1. Nowa wersja MIUI to build V11.0.4.0.QEJMIXM i waży około 2 GB.

Nowa aktualizacja, z pierwszych raportów docierających do nas, wnosi m.in. poprawki bezpieczeństwa ze stycznia 2020 r. czy optymalizacje trybu Game Turbo (na Globalu).

Nowa wersja Xiaomi.eu stable dla tego modelu z najnowszym Androidem pojawi się lada moment. Czyszczenie danych nie będzie wymagane, choć być może będzie konieczna aktualizacja TWRP – tego jeszcze nie wiadomo.

Dziś pojawiły się także nowe aktualizacje wersji Global dla Mi 8 oraz Mi Mix 2S – odpowiednio V11.0.3.0.QEAMIXM oraz V11.0.3.0.QDGMIXM. One również wprowadzają styczniowe poprawki Androida i poprawiają trochę bugów, które zostały odkryte przez developerów MIUI.

Natomiast od kilku tygodni użytkownicy m.in. Mi 9T Pro zgłaszają problemy z niedziałającym trybem Pro w aplikacji Aparatu na najnowszym Globalu. Jest to niestety kwestia, którą musi poprawić Xiaomi – chodzi mianowicie o wartość ekspozycji. Firma oddziela znaki po przecinku kropką, jednakże w języku polskim obowiązującą formą jest przecinek, co powoduje, że aplikacja nie jest w stanie sobie z tym poradzić – i się zwyczajnie wysypuje. Z naszych ustaleń wynika, że problem został naprawiony w wersjach beta – pozostaje więc czekać na aktualizację…

Czytaj też:  Kolejne urządzenie Xiaomi otrzymuje certyfikat TENAA w Chinach

źródło: własne, XDA


Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Tłumacz MIUI na język polski. Lubi odkrywać różne nowości w oprogramowaniu - wiele wiadomości na temat nowych funkcjonalności wychodzi właśnie od niego. Pomaga ludziom w różnych kwestiach związanych z Xiaomi. Kontakt: Telegram bądź forum miuipolska.pl bądź e-mail.