Aktualizacja POCO F1 i innych modeli (Global) do Androida 10

Aktualizacja POCO F1 i innych modeli (Global) do Androida 10

Dziś Xiaomi zaczęło udostępniać osobom będącym w testowym programie Mi Pilot aktualizację do Androida 10 dla POCOPHONE F1. Nowa wersja MIUI to build V11.0.4.0.QEJMIXM i waży około 2 GB.

Nowa aktualizacja, z pierwszych raportów docierających do nas, wnosi m.in. poprawki bezpieczeństwa ze stycznia 2020 r. czy optymalizacje trybu Game Turbo (na Globalu).

Nowa wersja Xiaomi.eu stable dla tego modelu z najnowszym Androidem pojawi się lada moment. Czyszczenie danych nie będzie wymagane, choć być może będzie konieczna aktualizacja TWRP – tego jeszcze nie wiadomo.

Dziś pojawiły się także nowe aktualizacje wersji Global dla Mi 8 oraz Mi Mix 2S – odpowiednio V11.0.3.0.QEAMIXM oraz V11.0.3.0.QDGMIXM. One również wprowadzają styczniowe poprawki Androida i poprawiają trochę bugów, które zostały odkryte przez developerów MIUI.

Natomiast od kilku tygodni użytkownicy m.in. Mi 9T Pro zgłaszają problemy z niedziałającym trybem Pro w aplikacji Aparatu na najnowszym Globalu. Jest to niestety kwestia, którą musi poprawić Xiaomi – chodzi mianowicie o wartość ekspozycji. Firma oddziela znaki po przecinku kropką, jednakże w języku polskim obowiązującą formą jest przecinek, co powoduje, że aplikacja nie jest w stanie sobie z tym poradzić – i się zwyczajnie wysypuje. Z naszych ustaleń wynika, że problem został naprawiony w wersjach beta – pozostaje więc czekać na aktualizację…

Czytaj też:  Xiaomi zawiera umowę z Deepmotion Technology, celem przejęcie spółki

źródło: własne, XDA

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz.