Android 13 na 17. modelach Xiaomi od MIUIPolska.

Adam Błażejewski
4 komentarze

Zgodnie z najnowszymi danymi dotyczącymi dystrybucji aktualizacji dla urządzeń działających pod kontrolą systemu Android 13, system w tej wersji działa już na 5,2% wszystkich urządzeń na rynku — niespełna sześć miesięcy po premierze. Dla Xiaomi przewidziano aktualizację dla co najmniej 17 modeli.

Dystrybucja Android 13

W minionych latach Google utrzymywało comiesięczną kadencję, aby dostarczyć programistom informacji o tym ile potencjalnych urządzeń działa na określonej wersji systemu operacyjnego. Procentowy udział wersji Androida w rynku wskazywany jest przez Android Studio, którego ostatnia aktualizacja miała miejsce w sierpniu, na kilka dni przed premierą Androida 13.

Po aktualizacji mamy nowe dane o udziale Androida 13 w 2023 roku. Według Android Studio urządzenia pracujące pod kontrolą Androida 13 stanowią obecnie 5,2% wszystkich urządzeń dostępnych na rynku. Tymczasem Android 12 i 12L chwalą się obecnie wynikiem 18,9%, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu z sierpniowym 13,5%.

Warto zauważyć, że chociaż poniższy wykres zawiera szczegółowe informacje na temat ilości urządzeń działających na Androidzie 13, nie rozróżnia on jednak Androida 12 oraz 12L. Patrząc na starsze wersje widzimy, iż wykorzystanie Androida Oreo ostatecznie spadło poniżej 10%. Udział Androida Jelly Bean wynosi zaledwie 0,3%, i nie jest on już nawet brany pod uwagę, a KitKat spadł z poziomu 0,9% do 0,7%.

Szybkość aktualizacji

Bez wątpienia szybkość aktualizacji urządzeń do Androida 13 wynika częściowo z szybkiego wprowadzania aktualizacji systemu przez producentów telefonów w tym Google, Xiaomi, Samsung, OnePlus, czy też Sony.

Najwięcej urządzeń już w styczniu planuje zaktualizować Samsung – około 40 modeli w tym serie S i Galaxy Note. Xiaomi oficjalnie aktualizuje do wersji Beta chińskie wersje swoich urządzeń. I w wydaniu MIUIPolska mamy już 17 modeli w wersji rozwojowej. Część telefonów otrzymało już wersje stabilne z Androidem 13.

W przeszłości Google udostępniało te dane na swojej oficjalnej stronie internetowej, które to oparte były na urządzeniach z Androidem, uzyskującymi dostęp do Sklepu Google Play w okresie jednego tygodnia. Chociaż dane znajdują się teraz w Android Studio zakładamy, iż prezentowane wyniki oparte są na tych samych schematach.

Źródło: 9to5google

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner