Xiaomi otwiera fabrykę w Wietnamie

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Xiaomi oficjalnie potwierdziło rozpoczęcie produkcji smartfonów w Wietnamie. Firma rozpoczęła produkcję w tym kraju ze względu na łatwość eksportu urządzeń oraz chęć podbicia rynku Azji Południowo-Wschodniej.

Jak podają lokalne media, chiński gigant powierzył proces produkcji przedsiębiorstwu DBG Technology, pochodzącej z Hongkongu. Fabryka, w której będą produkowane telefony, zajmuje powierzchnię około 200 000 m², a spółka za nią odpowiedzialna zainwestowała w jej rozwój około 80 milionów dolarów. Smartfony z nowej fabryki będą następnie eksportowane do innych krajów regionu, takich jak Malezja i Tajlandia. Oprócz ich produkcji będzie ona również odpowiedzialna za tworzenie sprzętu do transmisji danych oraz płytek drukowanych.

Według NikkeiAsia firma podjęła tę decyzję w związku ze wzrostem populacji oraz gospodarki wietnamskiej, co może przynieść w przyszłości wzrost popytu na produkty Xiaomi na tamtejszym rynku. Głównym celem dla spółki jest dogonienie swojego rywala, czyli Samsunga. Firma ta jest obecnie najpopularniejszą marką w Wietnamie pod względem sprzedaży swoich smartfonów.

Na razie Xiaomi produkuje swoje smartfony głównie w Chinach oraz Indiach, jednakże pandemia doprowadziła do poważnego zakłócenia łańcucha dostaw, co z kolei odbiło się również na mniejszej sprzedaży.  Dlatego też firma planuje dywersyfikację i rozszerzenie swojego łańcucha dostaw, czego efektem może być między innymi właśnie ta współpraca.

Źródło: GizmoChina

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner