100-watowe ładowanie bezprzewodowe od Xiaomi

100-watowe ładowanie bezprzewodowe od Xiaomi

W ciągu kilku ostatnich lat jesteśmy świadkami dynamicznego rozwoju technologii ładowania baterii – przewodowej i bezprzewodowej. To nie koniec współzawodnictwa na tym polu.

Warto w tym momencie wspomnieć, że posiadaczem “tytułu” telefonu z możliwością ładowania baterii z największą mocą jest na tę chwilę OPPO Reno Ace, z technologią 65-watowego ładowania OPPO SuperVOOC 2.0. Mówimy oczywiście o zastosowaniach komercyjnych.

To jak szybko sytuacja ulega zmianie świadczy ostatnia prezentacja Xiaomi. Producent pochwalił się bowiem uzyskaniem efektu ładowania z mocą 100 W. Pewnie nie byłoby w tum nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że mowa o ładowaniu bezprzewodowym.

Xiaomi ujawniło nieco szczegółów na temat samej technologii, czy raczej urządzenia ładującego z nią zgodnego. Ładowarka, podobnie jak w przypadku OPPO Find X Lamborghini Edition, będzie wykorzystywać dwukomorowy system ogniw zasilających. Będzie zapewniać zarówno programowy, jak i sprzętowy system zabezpieczeń. Efektywność ładowarki ma sięgać aż 98%. Niestety nie znamy póki co przykładowych czasów ładowań z wykorzystaniem tej technologii.

Technologia określona mianem 100W Super Charge Turbo, zgodnie z zapewnieniami członów zarządu Xiaomi: Lu Weibing i Lin Bin, ma trafić do masowej produkcji już w przyszłym roku. Z drugiej strony, póki co, żadna informacja dotycząca nadchodzących, nowych modeli telefonów Xiaomi nie zawiera detali dotyczących tak szybkiego ładowania bezprzewodowego.

Czytaj też:  Xiaomi zawiera umowę z Deepmotion Technology, celem przejęcie spółki

Źródło: GizmoChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.