Znak wodny dla dokumentów już wkrótce w MIUI

Znak wodny dla dokumentów już wkrótce w MIUI

Nowe aktualizacje MIUI wprowadzają różne zmiany, które można znaleźć w naszych wersjach rozwojowych, a niektóre z nich (po pewnym czasie) także w kompilacjach wersji Global. Jedną z takich nowości jest możliwość dodania znaku wodnego dla dokumentów, który ma pomóc ochronić je przed nieautoryzowanym kopiowaniem przez inne osoby.

Znaki wodne w MIUI to oczywiście nic nowego, lecz do tej pory służyły one bardziej do pokazania tego, jakim urządzeniem wykonano daną fotografię. Ochrona dokumentów dodaje zupełnie nowy znak wodny, który jest powtarzany co kilkanaście pikseli w taki sposób, aby osobie trzeciej nie udało się tego znaku łatwo usunąć z fotografii. Funkcja działa oczywiście tylko wtedy, gdy aktywowany jest tryb Dokumenty.

Czytaj też:  Nowe funkcje dla nowego składanego urządzenia Xiaomi w kodzie MIUI

Nie udało mi się jeszcze wykonać zdjęcia z nowym znakiem wodnym, dlatego publikuję tylko zrzuty ekranu z podglądu oraz ustawień, które pokazują, jak nowe rozwiązanie ma docelowo wyglądać.

Nową funkcjonalność odkryłem w aplikacji Aparatu dla telefonu Redmi K40 Gaming. Nie ma jej, przynajmniej obecnie, w aplikacjach dla innych urządzeń, zatem trudno jest określić czas, w którym pojawi się ona w Aparacie w ROM-ie Xiaomi.eu (Redmi K40 Gaming nie jest przez nas wspierany). Jej aktywacja na użytkowanym przeze mnie Mi 10T Lite nie wymagała żadnych zmian w kodzie MIUI, zatem ta funkcja w pewnej perspektywie czasowej powinna być dostępna również w kompilacjach globalnych. Pozostaje tylko czekać na moment, w którym to nastąpi…

Czytaj też:  Nie tylko smartfony. POCO pokazuje zegarek i słuchawki

Źródło: informacja własna

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz. Mail: [email protected]