Leica nawiąże współpracę z Xiaomi przy produkcji kolejnego flagowego modelu?

Leica nawiąże współpracę z Xiaomi przy produkcji kolejnego flagowego modelu?

Najnowszy wpis z portalu Weibo dodany przez blogera Digital Chat Station sugeruje, że Leica i Xiaomi mogły rozpocząć współpracę przy nadchodzącej serii Xiaomi 12. Ponoć to właśnie Xiaomi 12 Ultra może być wyposażony w aparaty zoptymalizowane przez tę firmę.

Obecnie dostępnych jest tylko kilka szczegółów dotyczących Xiaomi 12 Ultra, który ma zadebiutować na początku 2022 roku. Według tego samego źródła telefon miałby być wyposażony w trzy 50-megapikselowe aparaty. Jednym z nich może być peryskopowy obiektyw zmiennoogniskowy o przekątnej 1/1.5 cala z obsługą 5-krotnego zoomu optycznego.

https://twitter.com/chunvn8888/status/1460047372591919107?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1460047372591919107%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.gizmochina.com%2F2021%2F11%2F15%2Fxiaomi-leica-may-team-up-for-xiaomi-12-ultras-cameras%2F

Współpraca Xiaomi z Leicą może być jednoznaczna z dwóch punktów widzenia. Pierwszy z nich dotyczy strony oprogramowania. Tak jak w przypadku OnePlusa, obie firmy mogą połączyć siły, aby osiągnąć lepszy algorytm od tego wykorzystywanego obecnie przez MIUI. Jak wiemy, optyka implementowana w urządzeniach Xiaomi zazwyczaj była na dość wysokim poziomie, lecz nie można było go wykorzystać właśnie ze względu na software. Być może w niedalekiej przyszłości to się zmieni.

Drugą hipotezą jest dostarczanie do produkcji flagowej serii Xiaomi 12 podzespołów optycznych aparatów. Taka możliwość wydaje się najbardziej prawdopodobna, biorąc pod uwagę doświadczenie Leiki w dziedzinie aparatów. Dodajmy, że współpraca Huawei i Leica zakończyła się w tym roku wraz z premierą serii Huawei P50. Nie jest zatem zaskoczeniem, iż ta marka szuka nowego partnera. Czy powyższe informacje rzeczywiście się potwierdzą? Zobaczymy…

Czytaj też:  Koniec bety MIUI takiej, jaką znamy. Zmiany w aktualizacjach

Źródło: GizmoChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.