Zdalne bezprzewodowe ładowanie Xiaomi Mi Air Charge.

Zdalne bezprzewodowe ładowanie Xiaomi Mi Air Charge.

Xiaomi zaprezentowało światu swój najnowszy sposób na ładowanie urządzeń bez używania kabli oraz podkładek do ładowania.

Najnowsze dzieło Xiaomi to zmiana sposobu ładowania, polega ona na wykorzystaniu milimetrowych fal o wysokiej częstotliwości do ładowania bezprzewodowego naszych urządzeń.

Ładowarka będzie miała za zadanie zlokalizować dokładnie nasz telefon i przesłać do niego energię za pomocą pięcio zakresowych anten interferencyjnych. Ładowanie nie będzie może super szybkie gdyż o mocy 5 W. Stacja ładująca wyposażona ma być w 144 takie anteny.

Za pomocą takiej ładowarki będzie można ładować wiele urządzeń w tym samym czasie z taką samą mocą.

Technologia ta jest cały czas rozwijana i ulepszana przez producenta. Przyszłościowo ładować będzie można każde urządzenie znajdujące się w domu czy biurze. Może to właśnie jest odpowiedź na sprzedawane ostatnio telefony bez ładowarki. Gdyby ta technologia się przyjęła to faktycznie ładowarki kablowe nie miałyby racji bytu.

Czytaj też:  Xiaomi 11T oraz 11T PRO - rendery ujawniają warianty kolorystyczne

Nie wiadomo jeszcze nic na temat ceny tych urządzeń. Producent nie zdradził ile kosztuje wyprodukowanie takiej ładowarki ani cen podzespołów z jakich jest złożona. Prawdą natomiast będzie to iż na pewno nie będzie to tanie akcesorium.

Xiaomi nie planuje wprowadzenia tego produktu do sprzedaży w tym roku.

Co Wy sądzicie o tej nowej technologi? Uważacie, że najnowszy patent firmy Xiaomi ma rację bytu?

Źródło: gizchina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.