Zbliża się premiera Xiaomi Watch S1 Active

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Pod koniec 2021 roku Xiaomi zaprezentowało zegarek Xiaomi Watch S1. o czym informowaliśmy Was w tym artykule. Niedawno na stronie 91mobile pojawił się wpis informujący o pracach nad kolejnym modelem o nazwie Xiaomi Watch S1 Active.

Być może trafi on do sprzedaży na rynku globalnym wraz z serią Xiaomi 12. Przypomnijmy, że jej premiera ma się odbyć 15 marca.

Podobnie jak Watch S1, model Active ma być wyposażony w okrągłą tarczę oraz silikonowy pasek. Po prawej stronie korpusu urządzenia znajdziemy dwa przyciski. Natomiast na pierścieniu otaczającym ekran możemy też zauważyć cztery wygrawerowane napisy – Home, Sport, Outdoor oraz Active. 

W urządzeniu tym z pewnością nie zabraknie takich funkcji jak liczenie kroków czy automatycznego wykrywania trybu sport w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Użytkownicy będą mogli wybierać spośród wielu dyscyplin sportowych, zaimplementowanych w zegarku. Powyższa grafika zdradza też kolory, w jakich prawdopodobnie będzie on dostępny w sprzedaży: czarny, niebieski i biały.

Na chwilę obecną producent nie ujawnia danych ze specyfikacji technicznej Xiaomi Watch S1 Active. Jednakże skoro firma wprowadza go w ramach istniejącej serii, przypuszczamy, że odziedziczy on wiele funkcji z tej linii. W związku z tym warto przypomnieć zalety zegarka S1. 

Cechuje się on eleganckim i stylowym wyglądem. Wyposażono go w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,43″ i gęstości 326 ppi. Otoczony jest on ramą ze stali nierdzewnej i chroniony dodatkowo warstwą szkła szafirowego. Ekran ten ma zapewnić krystalicznie czysty obraz nawet w świetle słonecznym. Ułatwi to użytkownikom sprawdzanie wiadomości, połączeń przychodzących, powiadomień, połączeń i korzystanie z aplikacji w podróży. Model posiada certyfikat wodoodporności 5 ATM. Użytkownicy mają również możliwość wyboru wygodnego skórzanego lub gumowego fluorowego paska.

Smartwatch wspiera 117 trybów sportowych, a także umożliwia śledzenie snu i tętna oraz monitorowanie poziomu natlenienia krwi. Jest również wyposażony w moduł NFC, Bluetooth oraz pozycjonowanie GNSS w dwóch częstotliwościach. Energię dostarcza bateria o pojemności 470 mAh, która na pełnym naładowaniu ma zapewnić żywotność do 12 dni z włączonymi wszystkimi funkcjami i do 24 dni w trybie czuwania. Urządzenie ładowane jest za pomocą dołączonej do zestawu indukcyjnej, magnetycznej ładowarki.

Źródło: 91mobile

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner