XPRINT Pocket AR Photo Printer – miniaturowa drukarka zdjęć od Xiaomi

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
XPRINT Pocket AR Photo Printer – miniaturowa drukarka zdjęć od Xiaomi

Ten gadżet może zrobić furorę na rynku. Drukarka do zdjęć od Xiaomi. Wielkości smartfona i oferująca dodatkowe funkcjonalności. W dodatku tanio!

Większość tradycyjnych, stacjonarnych drukarek wymaga dość czaso- i pracochłonnego procesu instalacji i łączenia z urządzeniem – „nadajnikiem”. Dlatego też coraz większa liczba osób korzysta z drukarek przenośnych. Są nimi z reguły użytkownicy poszukujący możliwości wydruku zdjęć wprost z urządzeń mobilnych – smartfonów czy tabletów. Te, z racji swojej mobilności, oferują szereg sposobów bezprzewodowego połączenia z urządzeniami zewnętrznymi: via Bluetooth, WiFi czy NFC.

Tak naprawdę, na rynku jest sporo drukarek przenośnych. Warto tu choćby przytoczyć: Kodak Dock & Wi-Fi 4×6” Photo Printer, HP Sprocket Portable Photo Printer czy Polaroid ZIP Mobile Printer. Oczywiście – są one świetne. Jest tylko jedno, dość istotne „ale”: każda z nich kosztuje powyżej 100 dolarów. Ta natomiast, będąca tematem niniejszego newsa, jest zdecydowanie najkorzystniejsza pod kątem ceny zakupu. Dla miłośników marki nie ma w tym nic dziwnego. Xiaomi zdążyło już nas przyzwyczaić do tego, że w kwestii cen, zwłaszcza w połączeniu z jakością wykonania i wydajnością, rzadko który producent może się z nią mierzyć. XPRINT Pocket AR Photo Printer wyceniono na 399 juanów, co w przeliczeniu daje kwotę około 63 dolarów. Nie tylko cena jest konkurencyjna. Urządzenie może drukować aż 9 zdjęć na minutę! W dodatku w cenie urządzenia, otrzymujemy paczkę zawierającą 20 arkuszy zdjęciowych, gotowych do wykorzystania w drukarce.

Xiaomi XPRINT Phone Photo Printer, do wydruku zdjęć, wykorzystuje technologię sublimacyjną, oferującą 256 poziomów kolorów. Ta ostatnia, oparta jest na fuzji kolorów CMY3 (paleta 16,7 miliona kolorów). Sercem drukarki – tak można to określić – jest profesjonalna głowica drukująca Kyocera. Umożliwia ona, plamką o wielkości do 0,087 milimetra, efektywne zadrukowanie obszaru o wymiarach 54 x 86 mm, przy rozdzielczości wydruku 300 dpi.

Natychmiast po wydrukowaniu, fotografie są automatycznie pokrywane przezroczystą warstwą ochronną. Warto dodać, że papier używany do wydruku to produkt japońskiej firmy DNP. Producent zapewnia, że zdjęcia wydrukowane na jego papierze, mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej przez wiele lat, bez obaw o wyblaknięcie czy utratę walorów estetycznych.

To jednak nie wszystko. Xiaomi XPRINT Phone Photo Printer jest drukarką oferującą wsparcie dla technologii AR (ang. Augmented Reality – Rzeczywistość Rozszerzona). Na czym to polega? Wystarczy załadować wideo, które chcemy połączyć z fotką i dokonać synchronizacji. Po zakończeniu wydruku, wystarczy umieścić fotografię przed aparatem smartfona, aby zdjęcie ożyło, wyświetlając na ekranie telefonu wcześniej zaprogramowane wideo. Jak zapewnia producent, dzięki silnikowi AR, responsywność systemu rozpoznawania fotografii i kojarzenia z odpowiednim materiałem wideo, nie zajmuje więcej niż 280 milisekund, zaś samo śledzenie odbywa się z prędkością do 120 klatek na sekundę.

Drukarka dostępna jest w obudowie wyłącznie koloru białego. Wymiary urządzenia to 133 x 80 x 27 mm. Współpracuje z urządzeniami, pracującymi pod kontrolą Androida w wersji 5.0 (lub wyższej) oraz iOS w wersji 9.0 (lub wyższej).

Źródło: Gizmo China, Xiaomi Today

[AuthorRecommendedPosts]
 • teges

  Tylko potem ten papier trzeba sprowadzać miesiąc. Chyba że da się go zastąpić jakimś obecnym w Polsce?

  • O i to jest bardzo dobre pytanie. Jeśli papier da się dokupić w rozsądnej cenie w Polsce, to biorę w ciemno :)

   • Ziutek z Wólki Nadbużnej

    Jeśli to jest drukarka sublimacyjna, to co ma do tego papier. Potnie się nożyczkami papier śniadaniowy i gitara.

 • kucykpl

  Ciekawa zabawka tylko o ile nic się nie zmieniło to papier i folie są drogie i kończą sie dziwnie oddzielnie. Znajomy fotograf kupił kyocerę do zdjęć jakieś 10 lat temu. Zawsze materiał kończył sie inaczej. Raz folia a papier jeszcze na kilkanaście zdjęć był albo odwrotnie, ale trzeba było zmieniać oba wkłady papier+folia inaczej drukarka nie ruszała. Oczywiście wkłady zaczipowane i drogie. Nie będę podawał cen bo naprawdę nie pamiętam.

  • luc

   „Cena papieru fotograficznego wynosi ¥ 39,9 (~ 6 USD) za 20 sztuk / opakowanie”, źródło Gizmochina.

 • stereo0

  a czy tak zrobione zdjęcie będzie ruchome na każdym telefonie z apką czy tylko na tym, którym było robione? Na moją logikę tylko ten telefon będzie w stanie to odtworzyć co robił zdjęcie chyba, że gdzieś to jakoś na chmurę będzie szło

 • Artrix

  120fps rozumiem że jak w mi5 czyli 480p podciagniete do 720p?

 • DziaMa

  A co z tuszem?