Xiaomi zaoferuje cztery lata aktualizacji dla nadchodzącej serii Xiaomi 11T

Xiaomi zaoferuje cztery lata aktualizacji dla nadchodzącej serii Xiaomi 11T

Xiaomi właśnie ogłosiło, że nadchodzące Xiaomi 11T i 11T Pro otrzymają trzy aktualizacje systemu operacyjnego Android oraz cztery lata aktualizacji zabezpieczeń.

Chiński gigant technologiczny udostępnił tę wiadomość na oficjalnej stronie. Oprócz ogłoszenia czterech lat aktualizacji łatek zabezpieczeń dla tych dwóch smartfonów, marka rozważa również możliwość wprowadzenia rozszerzonego wsparcia dla aktualizacji Androida i poprawek bezpieczeństwa do innych istniejących telefonów.

Albert Shan, dyrektor ds. produktów i technologii w firmie, stwierdził:

Dostarczanie aktualizacji systemu i poprawek bezpieczeństwa do wszystkich poprzednich modeli smartfonów Xiaomi nie jest łatwym zadaniem. Jednak perspektywa tego wyzwania i spełnienie pragnień naszych klientów jest motywujące.


Albert Shan

Mi 11 Pro oraz Mi 11 Ultra

Na wypadek, gdyby sprawy nie potoczyły się pomyślnie dla nowej polityki aktualizacji Xiaomi, firma znalazła również wyjście dzięki niewielkiemu zastrzeżeniu, dodając:

Dostępność aktualizacji i funkcji systemu operacyjnego Android może się różnić w zależności od urządzenia i regionu. Dostępność aktualizacji będzie zależeć od wielu czynników, w tym między innymi od złożoności aktualizacji, lokalnych przepisów, rynku i innych czynników.

Xiaomi

Może więc okazać się, że firma ostatecznie z tej obietnicy się nie wywiąże. Czy w ślad za aktualizacjami nie pójdzie też spora ilość bugów, tak jak się to zdarza w wielu już obecnych modelach? Zobaczymy.

W tej chwili Samsung jest jedyną marką smartfonów z Androidem, która oferuje cztery lata aktualizacji zabezpieczeń i trzy lata aktualizacji systemu operacyjnego dla swoich smartfonów z różnych półek cenowych. OnePlus również obiecało, że będzie starało się zapewnić cztery lata aktualizacji zabezpieczeń, jednakże tylko dla swoich flagowców, nie zaś dla telefonów pokroju serii Nord.

Czytaj też:  Ceny Xiaomi Pad 5, Smart Pen i serii Xiaomi 11T ujawnione tuż przed premierą

Źródło: Androidpolice, GizmoChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.