Xiaomi Mi Mix 4 jeszcze w tym roku?

Xiaomi Mi Mix 4 jeszcze w tym roku?

Wraz z pojawieniem się Xiaomi Mi MIX Fold, Xiaomi reaktywowało swoją serię MIX. Wczoraj pojawiły się nowe doniesienia odnośnie Xiaomi Mi MIX 4.

Według nich, Xiaomi oficjalnie zaprezentuje nową generację flagowca MIX w trzecim kwartale tego roku. To powrót serii MIX po trzech latach. Jak donosi Equal Leaks, Xiaomi Mi MIX 4 (odin) będzie występował tylko w jednej wersji. Z najnowszych informacji dowiadujemy się, iż model ten będzie posiadał przedni aparat ukryty pod ekranem. Według wcześniejszych plotek miały pojawić się dwie wersje – jedna z aparatem przednim ukrytym pod ekranem oraz wersję z aparatem umieszczonym w ekranie.

Ponadto w internecie pojawiła się plotka na temat ceny Xiaomi Mi MIX 4. Oczywiście to tylko spekulacje bez pokrycia. Według nich cena w Chinach tego urządzenia przekroczy cenę Xiaomi Mi 11 Ultra, która wynosi 5999 juanów (około 3600 zł).

Niemniej jednak jakość ekranu Xiaomi Mi MIX 4 będzie nieco gorsza niż w przypadku Mi 11 Ultra. Jak na razie technologia kamer ekranowych jest wciąż w fazie rozwoju i jest bardzo złożona. Ze względu na swoją złożoność Xiaomi Mi MIX 4 może nie obsługiwać wyświetlacza o rozdzielczości 2K+. Firma użyje jednak specjalnie dostosowanego ekranu o wysokiej rozdzielczości. Ten panel będzie charakteryzował się lepszym efektem wyświetlania niż typowe 1080P.

Czytaj też:  Xiaomi oficjalnie zarejestrowało swoją działalność związaną z pojazdami elektrycznymi

Warto wspomnieć, że poza innowacyjnym, zaokrąglonym z czterech stron ekranem z aparatem ukrytym pod nim, model ten posiadał będzie wąskie ramki dookoła ekranu o równej szerokości. Firma wykorzysta ten projekt, aby zrekompensować zastosowany, słabszy ekran.

Xiaomi Mi MIX4 będzie miał również najwyższą wydajność z dostępnych smartfonów na rynku.  Nie tylko będzie korzystał z najwyższej klasy procesora Snapdragon 888+, ale również będzie wyposażony w baterię o pojemności 4500 mAh. Ta bateria będzie obsługiwać szybkie ładowanie przewodowe 120 W oraz bezprzewodowe 80 W. Urządzenie wspierać będzie również technologię UWB.

UWB – jest to technologia, która po raz pierwszy pojawiła się na iPhonie 11 i Samsungu Galaxy Note 20. Zasadniczo omawiana funkcja wykorzystuje krótkie impulsy do komunikacji bezprzewodowej. Umożliwia to transmisję danych bez żadnych zakłóceń, z bardzo dużą jej prędkością. Wszystko przy niższym zużyciu energii oraz większej precyzji. UWB odgrywa również ważną rolę w branży IoT oraz w precyzyjnych urządzeniach śledzących, takich jak inteligentne tagi.

Czytaj też:  Lampa biurkowa Xiaomi Mijia Smart Lamp Lite

Źródło: Equal Leaks, GizChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.