Xiaomi w Brazylii – sklep w ciągu 3 miesięcy

Xiaomi w Brazylii – sklep w ciągu 3 miesięcy

Rosnąca w siłę firma Xiaomi, przygotowuje się do wkroczenia na kolejny, duży i wciąż rosnący rynek – do Brazylii. Będzie to pierwsze podejście firmy, do uruchomienia sprzedaży swoich produktów poza rynkiem azjatyckim. Od kwietnia bieżącego roku, Xiaomi posiada swoje biuro w São Paulo – jak informuje Hugo Barra w ciągu najbliższych trzech miesięcy, pojawić ma się tam pierwszy stacjonarny sklep. Co ciekawe, Xiaomi planuje produkować urządzenia lokalnie, a nie importować je z Chin.

Nie można utrzymać biznesu w Brazylii bez produkcji lokalnej… koszty importu są po prostu zbyt wysokie. System podatkowy jest tak zaprojektowany, aby zmusić przedsiębiorców do produkcji lokalnej – musimy więc się dostosować.

Firma idzie w ślad za innymi dużymi producentami produktów mobilnych – LG czy Motorola już od dłuższego czasu mają hale produkcyjne na terenie Brazylii. Podobnie jest z Foxconn’em – jednym z największych dostawców części dla Xiaomi.

Czytaj też:  Xiaomi Mi 11 Ultra wytrzyma 14 dni na jednym ładowaniu dzięki nowej funkcji?

Jak podaje Barra, Brazylia będzie kluczowym miejscem do ekspansji na skalę światową. Kolejnymi krajami, prawdopodobnie będzie Turcja, Rosja i Meksyk. Rynek amerykański wciąż pozostaje zbyt dużym wyzwaniem – głównie ze względu na trudniejszą strukturę prawną. W USA na chwilę obecną Xiaomi rozwijać będzie sprzedaż akcesoriów, a uruchomienie sklepów ze smartfonami pozostaje raczej w odległej perspektywie.

Podziel się:
Przeczytaj też:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Entuzjasta nowych technologii - fan marki Xiaomi oraz systemu MIUI. Na co dzień zajmuje się webdesignem. Wraz z Acidem, współtworzy MIUIPolska od 2011 roku.
1
0
Dołącz do dyskusji o wpisiex
()
x
1
0
Dołącz do dyskusji o wpisiex
()
x