Xiaomi trzecim producentem smartfonów na świecie w III kw. 2020 roku

Maciej Rosiński
2 komentarze

[Warszawa, Polska, 30 października 2020 r.] – Według trzech niezależnych firm analitycznych – Canalys, Counterpoint oraz IDC, Xiaomi, globalny lider technologiczny, w trzecim kwartale 2020 roku, było trzecim największym producentem smartfonów na świecie.

Według firmy badawczej Canalys, w trzecim kwartale 2020 roku, Xiaomi wprowadziło na rynek 47,1 mln urządzeń i miało 13,5% udziału w światowym rynku smartfonów, notując największy 45% wzrost rok do roku, spośród TOP 5 producentów na świecie. W Europie, która jest jednym z kluczowych rynków, Xiaomi zwiększyło swój udział dostaw smartfonów o 88% – podkreślił Mo Jia, analityk Canalys.

Według danych Counterpoint, w trzecim kwartale 2020 roku, Xiaomi wprowadziło na rynek 46,2 mln urządzeń i miało 13% udziału w światowym rynku. Firma zanotowała 46% wzrost dostaw rok do roku oraz 75% wzrost kwartał do kwartału. Były to najlepsze wyniki spośród TOP 5 producentów smartfonów na świecie. 46,2 mln urządzeń w III kwartale 2020 roku było najlepszym kwartalnym wynikiem w historii firmy – podkreślił Abhilash Kumar, analityk Counterpoint.

Według danych IDC, w trzecim kwartale 2020 roku, Xiaomi wprowadziło na rynek 46,5 mln smartfonów i miało 13,1 % udziału w światowym rynku, notując największy 42% wzrost dostaw rok do roku spośród TOP 5 producentów smartfonów na świecie.

W tych trudnych czasach w Xiaomi łączymy siły z naszymi partnerami biznesowymi, aby sprostać obecnym wyzwaniom. Dokładamy wszelkich starań, aby skonsolidować nasz system sprzedaży detalicznej online i offline oraz wprowadzić dla Mi Fanów, klientów w Polsce i w innych częściach świata coraz więcej innowacyjnych produktów w przystępnych cenach. Jako firma z 10-letnim stażem cieszymy się, że dane przedstawione przez trzy niezależne firmy badawcze odzwierciedlają naszą wizję dostarczania innowacji dla każdego – powiedział Andrew Wong, General Manager w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, krajów nordyckich i bałtyckich.

Linki do raportów:

1.         Canalys

2.         Counterpoint

3.         IDC

***

Więcej informacji na temat produktów w Polsce: https://www.mi.com/pl/

Więcej informacji na temat Xiaomi w Polsce można również znaleźć na naszych kanałach społecznościowych: Facebook oraz Instagram.  

*****

O Xiaomi

Xiaomi Corporation została założona w kwietniu 2010 roku. Firma weszła na giełdę w Hong Kongu 9 lipca 2018 (1810.HK). Xiaomi to firma internetowa oferująca smartfony i inteligentne urządzenia podłączone za pośrednictwem platformy „Internetu rzeczy” IoT (Internet of Things).

 Xiaomi konsekwentnie buduje swój wizerunek w oparciu o relacje z użytkownikami. Firma nieustannie szuka innowacyjnych rozwiązań, stawiając na pierwszym miejscu jakość i wydajność. Xiaomi tworzy produkty dostępne w uczciwych cenach, tak, aby każdy miał możliwość podwyższać komfort swojego życia dzięki technologii.

 Xiaomi jest obecnie trzecią największą na świecie marką smartfonów, która utworzyła największą platformę IoT dla konsumentów z ponad 271 milionami inteligentnych urządzeń, z wyłączeniem smartfonów i laptopów. Obecnie produkty Xiaomi są dostępne w ponad 90 krajach i regionach na całym świecie.

W sierpniu 2020 roku pojawiła się po raz drugi w rankingu Fortune Global 500 na 422 miejscu. Zajęła również siódmą pozycję w kategorii Internet Services and Retailing. W maju 2020 roku firma ponownie została uwzględniona w zestawieniu Forbes Global 2000, odnotowując skok na 384 pozycję.

Xiaomi jest częścią składową Hang Seng Index, Hang Seng China Enterprises Index oraz Hang Seng TECH Index.

Więcej informacji o Xiaomi znaleźć można na: http://blog.mi.com/en/

Źródło: informacja prasowa

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner