Xiaomi sfinansuje zegarek Hipee Smart Blood Pressure Watch

Xiaomi sfinansuje zegarek Hipee Smart Blood Pressure Watch

Nadciśnienie tętnicze, zwane cichym zabójcą, uważane jest za główną przyczyną chorób takich jak udar, choroby serca i niewydolność nerek.

W dzisiejszych czasach inteligentne urządzenia pomagają kontrolować i korygować niezdrowy tryb życia taki jak nieregularny sen, niewłaściwa dieta, brak ruchu itp. Bardzo łatwo jest zignorować oznaki wysokiego ciśnienia, skutki tego mogą być bardzo drastyczne Najczęściej dowiadujemy się o tym jak jest już za późno.

Ekologiczna submarka Xiaomi, Hipee, znana ze swoich produktów medycznych, wprowadziła na rynek nowy zegarek. Produkt nosi nazwę Hipee Smart Blood Pressure Watch i umożliwia 24-godzinne dynamiczne śledzenie ciśnienia krwi. Wyceniono go na zaledwie 499 juanów (~ 300 zł) i jest obecnie dostępny w sprzedaży na platformie Youpin.

Ciśnienie krwi nie pozostaje na tym samym poziomie przez cały czas, ponieważ jest zależne od stanu emocjonalnego człowieka oraz jego stanu zdrowia. Dlatego ważne jest, aby regularnie je sprawdzać. 

Model tego inteligentnego urządzenia wykorzystuje technologię wykrywania biologicznego, oscylometryczną, automatycznego zwiększania ciśnienia. Konstrukcja posiada miękkie silikonowe poduszkami powietrzne pod czujnikiem, umożliwiając tym dokładniejsze monitorowanie. Zegarek posiada statyczny zakres dokładności ± 3 mmHg.

Czytaj też:  MIUI 21.9.8

Ponadto produkt ten wyposażono w trzy tryby: tryb wykrywania cyklu, tryb pomiaru czasu i rutynowe wykrywanie ciśnienia krwi. Użytkownicy mogą dowolnie przełączać się między pożądanymi trybami.

Urządzenie charakteryzuje się ekskluzywną, jednoczęściową, lekką i kompaktową konstrukcją przy wadze zaledwie 76 g. Zegarek zaczyna monitorować ciśnienie krwi gdy użytkownik podniesie rękę na wysokość klatki piersiowej. Jest to o tyle wygodne i szybkie, gdyż nie wymaga poruszania się po interfejsie, w celu sprawdzania ciśnienia.

Produkt Hipee łączy się ze smartfonem za pomocą Bluetooth. Ładowanie odbywa się poprzez przez port USB 2.0. W komplecie znajduje się również kabel USB oraz instrukcja obsługi.

Źródło: GizmoChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.