Xiaomi planuje wprowadzenie flagowca z ekranem OLED 120 Hz

Xiaomi planuje wprowadzenie flagowca z ekranem OLED 120 Hz

Wysokie wartości częstotliwości odświeżania ekranów w smartfonach stały się bardzo… modne. W bieżącym roku mieliśmy okazję ujrzeć 9 urządzeń różnych producentów, posiadających panele z odświeżaniem wyższym niż 60 Hz: Red Magic 3 / 3S, OPPO Reno Ace, OnePlus 7 Pro / 7T / 7T Pro, ROG Phone II, Sharp Aquos R3 / Zero2 oraz nadchodzące jeszcze w tym roku Google Pixel 4 / 4 XL oraz Realme X2 Pro.

Wkrótce do tego grona może dołączyć Xiaomi. Chiński potentat, choć generalnie znany z produkcji urządzeń średniego i niskiego segmentu, po raz kolejny może zrobić “porządek” na półce flagowców.

Ze źródła dowiadujemy się, że w wersjach beta MIUI 11 pojawiły się kody dotyczące częstotliwości odświeżania 60 i 120 Hz. Choć można zastanawiać się jak duża różnica jest już między wartościami 90 i 120 HZ, to ci, którzy korzystają z dobrodziejstw ekranów z wyższą częstotliwością wiedzą, że gra jest warta świeczki. Różnice pomiędzy 60 a 120 HZ są widoczne. Druga strona medalu to jednak wyraźnie większe zużycie bateri, z czym producent będzie musiał sobie poradzić.

Czytaj też:  Xiaomi Civi, czyli chiński bliski klon Xiaomi 11 Lite 5G NE

Przypomnijmy, że pierwszym producentem, który wprowadził urządzenie z ekranem o częstotliwości odświeżania 120 Hz był Razer, pokazując w 2017 roku swój pierwszy nota bene telefon, Razer Phone. Od tego czasu zaledwie Sharp i ASUS posiadają w ofercie telefony z matrycami 120 Hz, przy czym ASUS ROG Phone II i Sharp Aquos zero2 posiadają ekrany PLED 120 / 240 Hz OLED.

Oczywiście informacje nie zostały póki co oficjalnie potwierdzone. Skoro jednak można wyprodukować smartfona pokroju Mi MIX Alpha…

Źródło: XDA Developers, @Xiaomishka

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.