Xiaomi patentuje składany telefon

Xiaomi patentuje składany telefon

Nie tak dawno prezentowaliśmy wniosek patentowy Xiaomi dotyczący kamerki ukrytej pod ekranem. Tym razem Xiaomi zgłosiło kolejny wniosek, dotyczący telefonu z elastycznym ekranem.

Informacje na ten temat pojawiły się w WIPO (World Intellectual Property Office). Dotyczą wniosku patentowego Xiaomi, opisującego składany telefon przypominający nieco nowy model Motorola RAZR. Ciekawostką jest nie tylko pojawienie się, z racji konstrukcji, elastycznego ekranu. W telefonie, zgodnie z dokumentacją, ma pojawić się kamerka selfie typu “pop-up”, czyli rozwiązanie w zasadzie identyczne z tym, zastosowanym choćby w modelach Mi 9T czy Mi 9T Pro.

Patent, jak podaje źródło, został przedstawiony przez Beijing Xiaomi Mobile Software, z datą wpływu w połowie 2018 roku. Nie został wówczas zatwierdzony, a teraz ponownie jest on rozpatrywany.

Jeśli spojrzeć na szkice, do czynienia mamy z telefonem składanym wertykalnie, z miejscem złamania w połowie wysokości urządzenia. Oprócz wspomnianej, ukrywanej kamerki, smartfon charakteryzuje się wyjątkowo minimalnymi ramkami wokół ekranu. Na tylnym panelu widoczny jest moduł aparatu, jak dotąd nieznany w sensie modelu układu. Widać jedynie dwa oczka (najprawdopodobniej) obiektywów oraz diodę doświetlającą. To właśnie element zawierający aparat wysuwa się w chwili przełączenia na kamerkę frontową, odkrywając drugi aparat.

Czytaj też:  Redmi prezentuje Smart TV A75 2022

Front urządzenia kojarzy się jednoznacznie z serią MIX, głównie poprzez brak jakichkolwiek elementów “zakłócających” jednolitość panelu ekranu – notch-a czy przycisków fizycznych.

Oczywiście to, że taki wniosek pojawił się w urzędzie patentowym, pomimo niewątpliwej unikalności urządzenia którego dotyczy, nie oznacza, że taki smartfon finalnie trafi do produkcji i sprzedaży. Mając na uwadze jednak istniejące już na rynku podobne rozwiązania, nie należy tych informacji wkładać pomiędzy bajki. Tym bardziej, że Xiaomi wciąż, pomimo pewnie wielu oczekiwać i oczekujących, i mimo wcześniejszych plotek, że nastąpi to w roku 2020, nie zaprezentowało składanego urządzenia z elastycznym ekranem.

Jest połowa grudnia, więc mamy jeszcze chwilę, zanim chiński gogant rozpocznie przekazywanie informacji dotyczących planowanych do wprowadzenia urządzeń. Może okazać się, że opisywany smartfon pojawi się choćby na organizowanym w lutym 2020 roku Mobile World Congress (MWC).

Źródło i fot.: Android Headlines.

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.