Xiaomi patentuje nietypowy aparat do selfie

Xiaomi patentuje nietypowy aparat do selfie

Ilość składanych innowacyjnych patentów to pokaz możliwości inżynierów firmy. Xiaomi co roku składa ich wiele. Najnowsze pokazane rozwiązanie skupia się na nietypowym systemie kamer.

Pod koniec listopada zeszłego roku Xiaomi złożyło patent na projekt do Chińskiej Krajowej Administracji Własności Intelektualnej (CNIPA). Patent został opublikowany 1 czerwca 2021 roku i przedstawia smartfon ze specjalnym systemem kamer, zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Jest to urządzenie z pełnoekranowym, zakrzywionym wyświetlaczem oraz z bardzo wąskimi ramkami wokół niego. Ekran pozbawiony jest jakiegokolwiek otworu na aparat przedni. W tym patencie Xiaomi zdecydowało się na wysuwany aparat. Nie jest to jednak rozwiązanie podobne do tego, co mogliśmy zauważyć np. przy okazji premier Mi 9T Pro czy POCO F2 Pro. Zamiast tego widać półokrągły aparat składający się z dwóch obiektywów. Patent projektowy nie zawiera żadnych informacji dotyczących specyfikacji. Z tyłu znajduje się system trzech aparatów, składający się z jednego dużego aparatu na środku z dwoma małymi aparatami po obu stronach.

Na razie nie wiadomo, czy i kiedy będzie można zobaczyć ten projekt jako realny produkt.

Czytaj też:  Kolejne aktualizacje MIUIPolska do MIUI 12.5

Źródło: letsgodigital

Podziel się:

Przeczytaj też:
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.