Xiaomi oficjalnie usunięte z czarnej listy handlowej USA

Xiaomi oficjalnie usunięte z czarnej listy handlowej USA

15 stycznia na łamach naszego portalu pisaliśmy o tym, iż administracja byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, dodała kilka chińskich firm do “czarnej listy” ze względu na ich “powiązania z chińską armią”. Na liście znalazło się między innymi Xiaomi. Niedługo jednak z niej zniknie.

Wczoraj Sąd Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Kolumbii wydał ostateczne orzeczenie uchylające decyzję Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych o przyznaniu firmie statusu “chińskiej firmy zbrojeniowej”.

Innymi słowy, Xiaomi zostało usunięte z rządowej czarnej listy handlowej, która nałożyła ograniczenia na kupowanie lub posiadanie akcji tej firmy przez jakąkolwiek osobę w USA. Nie jest to ta sama lista, co w przypadku Huawei (nawet, gdyby firma się na niej znalazła, nadal mogłaby korzystać z usług Google), ale z pewnością znajdowanie się “na cenzurowanym” w Ameryce mogłoby spowodować dla Xiaomi pewne trudności.

Firma znalazła się pod presją ze strony rządu USA, podobnie jak Huawei, któremu nałożono zakaz nie tylko inwestycji ze strony amerykańskich udziałowców w markę, ale i handlu z nią. Skutkowało to zakłóceniem łańcucha dostaw. Orzeczenie to jest również zakończeniem sporu poprzedniego prezydenta USA, Donalda Trumpa. Dodano, że producent smartfonów i rząd USA zgodzą się teraz rozwiązać toczące się spory i położyć kres tej kontrowersyjnej waśni między Xiaomi a Waszyngtonem.

Czytaj też:  Jak zainstalować Xiaomi.eu na MI MIX 4?

Źródło: GizmoChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.