Pierwszy stacjonarny komputer Xiaomi Mini PC

Adam Błażejewski
3 komentarze

Xiaomi zaprezentowało wczoraj wiele produktów oraz odświeżyło nakładkę systemową MIUI 14. Niewątpliwie głośno zrobiło się po premierze pierwszego stacjonarnego komputera Xiaomi Mini PC. To jego premiera odbiła się wielkim echem w internecie.

Xiaomi Mini PC

Xiaomi Mini PC był jednym z najciekawszych gadżetów, jakie wczoraj zaprezentowano. Urządzenie to było okryte tajemnicą przez długi czas. Podczas gdy poznaliśmy wszystkie tajemnice serii Xiaomi 13, o tym urządzeniu nie wiedzieliśmy prawie nic. Według Xiaomi jest to nic innego jak potężny PC mieszczący się w małym i kompaktowym pudełku o wymiarach 112×112×38 mm i wadze zaledwie 437 gramów. Korpus zbudowano ze stopu aluminium, który przeszedł wiele procesów obróbki, takich jak CNC, piaskowanie metalu i utlenianie anodowe. Komputer ten napędza procesor Intel Core i5-1240P 12. generacji z obsługą grafiki Intel Iris Xe. Maksymalna częstotliwość taktowania układu wynosi 4,4 GHz.

Procesor wspierany jest przez 16 GB pamięci RAM DDR4 3200 MHz oraz dysk SSD PCIe 4.0 NVMe o pojemności 512 GB. W tylnej obudowie znajdziemy interfejsy takie jak 2 x HDMI 2.1, 1 port sieciowy 2,5G, 1 port USB 3.0 Gen2 i 1 port USB 2.0. Z przodu natomiast umieszczono porty 2x USB 3.0 Gen2 oraz gniazdo słuchawkowe jack 3,5 mm. Jeśli chodzi o łączność bezprzewodową, obsługuje on WiFi 6, jak oraz najnowszy standard Bluetooth 5.3. Fabrycznie zainstalowano w nim systemem operacyjny Windows 11 Home Chinese Edition.

Urządzenie to wkrótce trafi na chińskie półki sklepowe w cenie katalogowej 3699 CNY (około 2356 zł).

Źródło: GizmoChina

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner