Xiaomi Mijia Robot 2

Xiaomi Mijia Robot 2

Oprócz smartfonów Xiaomi specjalizuje również się w tworzeniu robotów sprzątających. Tego typu urządzenia produkowane są pod marką Mijia, Roborock, Viomi lub Roidmi. Producent właśnie powiększył swoje portfolio o nowy robot Xiaomi Mijia 2.  

Automatyczne sprzątanie domu w przypadku Xiaomi Mijia Robot 2 to duże ułatwienie. Wyposażono go, tak jak i poprzednie generacje w system nawigacji laserowej LDS, dzięki temu robot jest w stanie precyzyjnie wyznaczać trasy przejazdu i mapować pomieszczenia. Najnowsza odsłona tego systemu pozwala na bezbłędny i pełny dostęp do trudno dostępnych miejsc, a czyszczenie odbywa się w możliwie najkrótszym czasie. Warto również wspomnieć o czujnikach ToF, ułatwiających robotowi omijać przeszkody na swojej drodze np. kable leżące na podłodze.

Moc ssania tego urządzenia wynosi 2800 Pa, czym poprawia znacząco wyniki poprzednich generacji (2000/2100 Pa). Podobnie jak w Roborocku S7 tylna nakładka mopująca może wykonywać ruchy pulsacyjne, aby dokładniej wycierać powierzchnię, a także antybakteryjny mop ze skutecznością usuwania bakterii, wg producenta, na poziomie 99%.

Dochodzimy do ceny premierowej Robota Xiaomi Mijia 2. Urządzenie to zostało przedstawione w Chinach, gdzie kosztuje 1799 juanów (ok. 1080 zł), a w przedsprzedaży 1599 juanów (ok. 960 zł). Nie wiadomo, czy i kiedy odbędzie się jego premiera w innych częściach świata, ale za pewne wkrótce powstaną takie same modele pozostałych marek (wszak często Viomi, czy Mija to ten sam sprzęt tylko pod inną obudową).

Czytaj też:  Można już sprawdzić Androida 13 beta na Xiaomi 12/Pro oraz Xiaomi Pad 5

Źródło: XiaomiToday, GizmoChina


Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.