Xiaomi MiGu, czyli sterowanie domem… myślami

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Kilka dni temu Xiaomi uruchomiło kampanię crowdfundingową dla pierwszych w historii firmy inteligentnych okularów ze zintegrowanym aparatem i AR, Mijia Glasses Camera. Wczoraj natomiast producent zaprezentował kolejny wysoce technologiczny gadget, jakim jest opaska na głowę Xiaomi MiGu.

To projekt, który zdobył pierwszą nagrodę w trzecim hackathonie internetowym Xiaomi Group. Umożliwia on sterowanie inteligentnym domem oraz monitorowanie zmęczenia psychicznego za pomocą fal mózgowych, dzięki czemu daje to efekt kontroli nad domem za pomocą umysłu, jak przedstawia to sam producent.

Na opasce znajdują się trzy punkty, które mogą odbierać sygnały elektryczne. Wykorzystując różnicę potencjału elektrycznego między punktami, opaska MiGu Xiaomi może w przybliżeniu odczytać EEG użytkownika. Ludzie posiadają różne kształty fal EEG w różnych stanach emocjonalnych, a opaskę Xiaomi MiGu przystosowano do uczenia się ich, dzięki czemu dane i pomysły są mapowane i skorelowane. Po dłuższym treningu, można będzie dopasować rodzaj fali mózgowej do pożądanego działania.

Niestety nie ujawniono więcej informacji na temat tego innowacyjnego, choć wyglądającego dziwnie pomysłu. Nie wiadomo zatem, czy pojawi się on w sprzedaży w niedalekiej przyszłości, czy też trzeba będzie na niego poczekać nieco dłużej.

Źródło: XiaomiToday

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner