Główna Aktualności Xiaomi MI PAD 5, odświeżony wygląd oraz system

Xiaomi MI PAD 5, odświeżony wygląd oraz system

Adam Błażejewski
4 komentarze

Lei Jun wraz z dyrekcją potwierdził pojawienie się w tym roku smartfona Xiaomi Mi MIX 4 oraz tabletu MI PAD 5. Dzisiaj Xiaomi oficjalnie ogłosiło, iż 29 marca odbędzie wiosenna konferencja dotycząca wprowadzenia nowych produktów. Producent zaprezentuje na konferencji dwa telefony z serii Xiaomi Mi 11. Możemy spodziewać się pojawienia modeli PRO oraz ULTRA. Ponadto prezentowane mają być też Xiaomi Mi Notebook Pro, oraz Xiaomi Mi Pad 5.

Według @DigitalChatStation, tablet posiadać ma większy wyświetlacz niż wcześniej zakładano. Jego rozmiar zwiększy się z 8 cali do około 11 cali. Wymiarami zbliżony będzie do iPada.

Według raportu Weibo, tablet obsługuje wysoką częstotliwość odświeżania ekranu. Wyposażony będzie w procesor Snapdragon 870 SoC, ekran LCD o przekątnej 10,95″ i rozdzielczości 2K oraz częstotliwością odświeżania 144 Hz. Wyświetlacz ten dostarczany będzie przez firmę Huaxing Optoelectronics / BOE. Co więcej, urządzenie to będzie pracowało pod kontrolą specjalnie zaprojektowanego systemu Android 11 z autorską nakładką MIUI o nazwie “MIUI for Pad“. Odblokowywać będzie można go za pomocą umieszczonego z boku czytnika linii papilarnych.

Moduł tylnego aparatu składał się będzie z dwóch obiektywów o rozdzielczości 20 MP + 13 MP. Grubość tego tabletu to zaledwie 8,13 mm, przy masie około 510 g.

Xiaomi kończy trzyletnią przerwę w produkcji tabletów.

Premiera tego urządzenia zakończy trzyletnią przerwę nieobecności producenta na rynku tabletów. Ostatnim z nich jest Mi Pad 4 Plus, który pojawił się w 2018 roku.

Wraz z wybuchem pandemii koronawirusa popyt na urządzenie tego typu niesamowicie wzrósł. Firmy takie jak Samsung, Huawei i Apple odniosły ogromne przychody z tego powodu. Popyt na tablety jest nadal wysoki, a inni producenci korzystają z okazji. Xiaomi jest jedną z tych firm, która wkracza na rynek z nowym modelem w jak najbardziej odpowiednim momencie.

Źródło: GizChina

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Pobierz naszą aplikację

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner