Xiaomi Capsule Headphones, czyli tanie słuchawki z jackiem pokazane w Chinach

Kacper Skrzypek
0 komentarz(y)

Wiele osób pozbyło się już słuchawek przewodowych, które do komunikacji ze smartfonem używały na przykład wyjścia minijack 3,5 mm czy portu USB-C, zastępując je produktami wykorzystującymi do tego celu technologię Bluetooth. Xiaomi wciąż widzi jednak w nich potencjał sprzedażowy, bowiem dziś na chińskich stronach Xiaomi pojawiły się nowe słuchawki nazwane Xiaomi Capsule Headphones.

Występują one w dwóch wariantach: podstawowym, kosztującym 99 juanów (ok. 67 złotych) oraz Pro, wycenionym na 129 juanów (ok. 88 złotych). Mają one odpowiednio: 13 i 16 gramów. Wykonano je z anodowanego aluminium, co ma sprawić, że będą one delikatne w dotyku, a jednocześnie odporne na korozję, zarysowania czy pozostawianie na nich śladów odcisków palców. Ma to również zapobiec przepuszczaniu przez nie potu. Oba warianty posiadają ponadto przyjazny dla skóry, silikonowy materiał, którego celem jest zapobieganie ślizganiu się słuchawek w kanale słuchowym i ich dobre przyleganie do niego.

W przypadku wersji podstawowej producent podkreśla rolę zmienionego systemu tłumienia, który powoduje lepszy przepływ dźwięku i powietrza. Ma to prowadzić do zmniejszenia zakłócenia odbitego dźwięku na membranie, a w konsekwencji zwiększenia poczucia basu i bardziej trójwymiarowego, przejrzystego dźwięku. Wariant Pro charakteryzuje się z kolei implementacją systemu dwóch cewek, co nie tylko pozwala utrzymać ciągły i obfity bas, ale także zapewnia wyższej jakości wrażenia w zakresie średnich i wysokich tonów, w czym mają pomóc również zmiany w zakresie pasma przenoszenia. Zmiany dotyczą również kontroli nad słuchawkami, albowiem wersja podstawowa będzie posiadać panel składający się tylko z jednego przycisku, zaś wariant Pro ma mieć ich aż trzy. Dodatkowo ta wersja ma zaimplementowany mikrofon, którego w wersji podstawowej brak.

Obecnie nie wiadomo, kiedy ruszy oficjalna sprzedaż urządzeń w Chinach. Nieznane są też plany dotyczące pojawienia się nowych słuchawek na globalnych rynkach.

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner