Xiaomi bije rekord szybkości ładowania

Xiaomi bije rekord szybkości ładowania

Wydany w zeszłym roku Xiaomi Mi 10 Ultra stał się najszybszym smartfonem z funkcją ładowania przewodowego na świecie o mocy 120 W. Dziś, prawie rok później, Xiaomi postanowiło po raz kolejny pobić ten rekord.

Jak widać na poniższym filmie, producent pokazał specjalny prototyp modelu Xiaomi Mi 11 Pro, który obsługuje szybkie przewodowe ładowanie 200 W. Jest to najwyższa moc, jaką kiedykolwiek osiągnięto w smartfonie. Zatem firma Lei Juna pobiła kolejny rekord świata.

Lecz to nie koniec. Jakby tego było mało, Xiaomi poprawiło też szybkość ładowania bezprzewodowego, osiągając niesamowitą moc 120 W. To kolejny sukces i rekord tej firmy, który stawia ją na pierwszym miejscu również pod względem szybkości ładowania bezprzewodowego.

Dzięki nowej technologii czas ładowania baterii 4000 mAh od 0 do 10% osiągany jest w 44 sekundy, do 50% w zaledwie 3 minuty, a pełne ładowanie przewodowe od 0 do 100% zajmuje niecałe 8 minut. W przypadku ładowania bezprzewodowego o mocy 120 W analogiczne wartości osiągnąć można w 1 minutę, 7 minut oraz 15 minut.

Czytaj też:  Tuż przed premierą wyciekły zdjęcia Amazfit GTR 3 i GTR 3e?

Producent poinformował, iż zespół inżynierów zmienił przewodową strukturę ładowania Xiaomi 11 Pro na trzy tunele ładujące o sprawności konwersji 98,6%, aby móc ładować telefon równolegle, co znacznie poprawia prędkość ładowania poprzez wytwarzanie pewnej ilości ciepła. Wyposażono go też w 34 zabezpieczenia ładowania, dzięki czemu pokazany prototyp, według zapewnień Xiaomi, można ładować szybko i stabilnie.

Pozostaje tylko pytanie: jak nowa technologia będzie wpływać na żywotność baterii…?

Źródło: XiaomiToday

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.