Xiaomi AW300: nowa zewnętrzna kamera pokazana w Chinach

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Dziś Xiaomi oficjalnie zaprezentowało przeznaczoną na rynek chiński zewnętrzną kamerę Xiaomi AW300.

Specyfikacja techniczna Xiaomi AW300

Kamera zewnętrzna Xiaomi AW300 (model MBC10) wyposażona jest w 3-megapikselową matrycę CMOS, która obsługuje obraz w rozdzielczości 2K oraz cechuje się dynamiczną technologią WDR, która pozwala na poprawę jakości obrazu w gorszych warunkach oświetleniowych czy też pogodowych. Model ten posiada dwa wbudowane punkty świetlne o dużej mocy w kolorze białym oraz dwa punkty światła podczerwonego. Są one automatycznie uruchamiane w momencie pojawienia się obiektu w obszarze monitoringu.

W przypadku pojawienia się podejrzanej osoby w polu widzenia kamery może ona wyemitować alarm w formie dźwiękowej oraz świetlnej. W tym celu producent wyposażył urządzenie we wbudowane głośniki o dużej mocy i mikrofony o wysokiej czułości odbierające sygnał z odległości do 7 metrów, a także źródła światła, które może migać z dużą częstotliwością. Obraz z wielu kamer pomoże obsłużyć aplikacja Xiaomi Home, która także jest w stanie ostrzec właściciela urządzenia o niespodziewanym gościu w czasie rzeczywistym.

Kamera ta posiada certyfikat pyłoszczelności oraz wodoodporności IP66 i może pracować w temperaturach od -30°C do 60°C. Produkt ten wyposażono również w zewnętrzną antenę Wi-Fi, wbudowany układ zabezpieczający Mijia połączony z 128-bitowym algorytmem szyfrowania AES. Ponadto kamera obsługuje technologię kodowania wideo H.265, a wykonane nagrania mogą być przechowywane zarówno lokalnie (na karcie pamięci o pojemności do 256 GB), jak i w chmurze.

Urządzenie dostępne jest obecnie w przedsprzedaży, gdzie wyceniono je na kwotę 229 juanów (około 155 zł), natomiast jego cena detaliczna od 23 września wynosić będzie 249 juanów (około 170 zł). Na chwilę obecną producent nie poinformował o dostępności tego modelu na rynku globalnym.

Źródło: XiaomiToday

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner