Xiaomi 13 Pro na pierwszym zdjęciu [AKTUALIZACJA]

Adam Błażejewski
2 komentarze

Na portalu Equal Leaks pojawił się właśnie pierwszy render ukazujący opisywany poniżej Xiaomi 13 Pro.

Seria smartfonów z linii Xiaomi 13 najprawdopodobniej zaprezentowana zostanie w listopadzie tego roku. W jej skład wchodzić mają co najmniej dwa urządzenia, a mianowicie Xiaomi 13 oraz Xiaomi 13 Pro. Ten drugi model skrywa już mniej tajemnic, bo w sieci pojawiło się zdjęcie, które rzekomo ma go przedstawiać.

Ujawnia ono kluczowe szczegóły dotyczące specyfikacji technicznej, lecz nie jest potwierdzone, iż przedstawia właśnie model Xiaomi 13 Pro. Na fotografii widzimy telefon z wyświetlaczem o zakrzywionych krawędziach oraz otworem na aparat przedni umieszczony centralnie, w górnej jego części, jak to miało miejsce w Xiaomi 12 Pro. Według wcześniejszych doniesień, Xiaomi 13 Pro posiadać ma 6,7-calowy wyświetlacz AMOLED Samsung E6, który oferuje rozdzielczość 2K oraz częstotliwość odświeżania 120 Hz.

Na poniższym zdjęciu można zauważyć nazwę kodową Nuwa oraz numer modelu 2210132C, który to należy właśnie do Xiaomi 13 Pro. W tym miejscu należy dodać, iż nazwa kodowa modelu Xiaomi 13 to Fuxi.

Ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu 3,0 GHz, który napędza Xiaomi 13 Pro, to najprawdopodobniej najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 wspomagany przez 12 GB pamięci RAM i opcjonalne 3 GB “pożyczane” z pamięci wewnętrznej. Urządzenie to pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 13 z autorską nakładką systemową MIUI 14.

Do sprawy odniósł się szef działu PR Xiaomi, Wang Hua, który stwierdził, iż na rozmowy o nowym flagowcu jest jeszcze za wcześnie, a informacje na jego temat są ponoć nieprawdziwe. Stwierdził również, iż nie widział jeszcze tego urządzenia “na żywo”. Być może numer IMEI istotnie nie jest prawdziwy, bo jego weryfikacja wskazuje, że był wykorzystywany wielokrotnie, lecz trudno nam wyobrazić sobie możliwość zmiany informacji na temat procesora czy wersji modemu, która jednoznacznie wskazuje na to, iż mamy do czynienia z nowym układem Qualcomma (nazwa kailua).

Źródło: GizmoChina, GadgetTendency

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner