Xiaomi 12 Pro liderem AI według benchmarku Master Lu

Xiaomi 12 Pro liderem AI według benchmarku Master Lu

Podczas wczorajszej gali zorganizowanej przez benchmark Master Lu przyznano Xiaomi 12 Pro nagrodę w kategorii „smartfon z najpotężniejszą sztuczną inteligencją”.

Przyznając nagrodę, uargumentowano ten wybór silnikiem sztucznej inteligencji siódmej generacji przystosowanym przez Qualcomma, który posiada oddzielne moduły przetwarzania AI i DSP, co ma pozwolić na czterokrotne zwiększenie wydajności i polepszenie płynności wyświetlanych treści.

Stwierdzono również, iż oprócz wydajności AI Xiaomi 12 Pro jest on także w czołówce pod kątem wydajności sprzętowej. W teście benchmarka miał on zdobyć ponad milion punktów i być pierwszym urządzeniem przekraczającym tę barierę. W grudniowej liście najpłynniejszych smartfonów z Androidem według Master Lu na jej szczycie znalazł się właśnie Xiaomi 12 Pro z wynikiem 216,20 punktów, a tuż za nim Xiaomi 12 z wynikiem 210,04 punktów.

Xiaomi 12 Pro podbija światowe portale i rankingi wydajności. Pozostaje nam tylko czekać na dostępność tego modelu w naszym kraju za rozsądną, mam nadzieję, cenę. Czy model ten spotka się z dużą popularnością w Polsce? Zobaczymy…

Czytaj też:  Xiaomi nie pracuje nad MIUI 13.5. Prawda na temat ujawnionego loga

Źródło: XiaomiToday

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.