Xiaomi 12 Pro – kolejny model?

Xiaomi 12 Pro – kolejny model?

Xiaomi zbliża się do premiery smartfonu Xiaomi 12 Ultra, który ma być nowym modelem premium marki. Według plotek producent miałby także rozszerzyć portfolio o model noszący nazwę Xiaomi 12 Pro Max. Nie są to jednak informacje potwierdzone.

Podobnie jak w poprzednich latach model Ultra ma się szczycić innowacyjnym aparatem o rozdzielczości 50 MP firmy Sony. Xiaomi 12 Ultra powstaje również przy współpracy z firmą Leica specjalizującej się w dziedzinie fotografii, z której to doświadczenia korzysta Xiaomi.

Lecz jak donosi na portalu Weibo bloger Digital Chat Station, trwają prace na kolejnym urządzeniem z serii, a mianowicie Xiaomi 12 Pro w wersji Max. Bloger ten odkrył nową nazwę kodową i numer modelu podczas przeszukiwania bazy danych jednostki certyfikującej w Chinach. Smartfon ten będzie bardzo zbliżony do Xiaomi 12 Pro. Tytuł Max sugeruje, iż model ten może być wyposażony w większy wyświetlacz niż wersja Pro, która to posiada ekran o przekątnej 6,73″.

Nie jest wykluczone, iż producent nie dokona również innych modyfikacji oraz ulepszeń specyfikacji technicznej względem wersji Pro. Mam tu na myśli aparat czy też zwiększoną pojemność baterii, która to w wersji Pro wynosi 4600 mAh. Według plotek, model ten miałby być wprowadzony na rynek chiński pod koniec tego roku.

Czytaj też:  Nie tylko smartfony. POCO pokazuje zegarek i słuchawki

Źródło: GizChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.