Xiaomi 12 Lite 5G NE jako odpowiednik Civi 2

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Pod koniec ubiegłego roku Xiaomi odświeżyło model Mi 11 Lite 5G, wprowadzając do sprzedaży Mi 11 Lite 5G NE. Znaczna część specyfikacji technicznej pozostała niezmienna, poza procesorem. Tegoroczny model NE dla serii 12 Lite, przyniesie dużo więcej zmian, niż jego poprzednik.

Xiaomi 12 Lite 5G NE odnaleziony w bazie danych IMEI

Według chińskiego źródła nadchodzący model został zauważony w bazie danych IMEI. Urządzenie to ukrywa się pod numerem modelu 2210129SG. Litera „G” znajdująca się na końcu kodu oznacza, że ​ urządzenie to, przeznaczone jest na rynek globalny.

Grafika pochodzi z portalu GSMArena

Model ten będzie najprawdopodobniej odpowiednikiem przeznaczonego na rynek chiński cieszącego się dużą popularnością modelu Civi 2.  Smartfon ten wyposażono w procesor Snapdragon 7 Gen 1. Z przodu umieszczono dwie 32-megapikselowe matryce, które znajdują się w wysepce podobnej do tej, którą możemy zobaczyć w nowych iPhone’ach. Jeden z nich, “główny”, ma rozmiar 1/2,8″ i przysłonę f/2.0, posiada autofokus, a jego rozmiar piksela to 0,8 μm (może on łączyć 4 piksele w jeden, wtedy rozmiar piksela wynosi 1,6 μm). Drugi to jednostka szerokokątna o polu widzenia 100 stopni. Oba moduły mogą być doświetlane przez cztery diody LED znajdujące się na górnej krawędzi urządzenia, które wspierają trzy różne temperatury barwowe odpowiadające światłu zimnemu, naturalnemu i ciepłemu. Firma twierdzi, że to najmocniejszy przedni aparat w jej historii. Natomiast z tyłu mamy do czynienia z trzema obiektywami: głównym 50 Mpx Sony IMX766, wykorzystanym w Xiaomi 12, 20-megapikselowym modułem szerokokątnym Sony IMX376K o polu widzenia 115 stopni i przysłonie f/2.2 oraz 2-megapikselowym modułem makro o przysłonie f/2.4.

Co ciekawe model, 2210129SG został już certyfikowany przez FCC we wrześniu, tego roku więc jego premiera może odbyć się niebawem. Z certyfikacji FCC dowiadujemy się, iż Xiaomi 12 Lite 5G NE będzie występował w trzech konfiguracjach pamięci:

  • 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci ROM,
  • 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci ROM,
  • 8 GB pamięci RAM oraz 256 GB.pamięci ROM,

Źródło: GSMArena

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner