Wygląd (być może) przyszłego telefonu Xiaomi opatentowany

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Xiaomi jest jedną z tych firm, która każdego roku masowo składa patenty. Tylko w ubiegłym roku marka ta, której szefem jest Lei Jun, złożyła na całym świecie prawie 20 000 patentów. Jeden z najnowszych, opublikowany na portalu Światowego Biura Własności Intelektualnej (WIPO), ukazuje smartfon o naprawdę wyjątkowym i ciekawym designie. 

Według koncepcji, model smartfona posiadał będzie zakrzywiony wyświetlacz po obu bokach (a więc nie ma poczwórnego zakrzywionego wyświetlacza) z minimalnymi ramkami.

Zgodnie z dokumentem opublikowanym przez Xiaomi, ekran bezimiennego urządzenia jest bardziej zaokrąglony niż w serii Mi 11. Główny aparat koncepcyjnego smartfona jest ustawiony pionowo i znajduje się pośrodku górnej części urządzenia. Składa się on z trzech modułów: dużego obiektywu głównego, pomocniczego i prostokątnego. Wewnątrz tego ostatniego ma być ukryty zaawansowany system soczewek peryskopowych. 

Aparat przedni umieszczony został w lewym górnym rogu ekranu urządzenia. Bardzo możliwe, że jest to aparat ukryty pod ekranem (UDC), ponieważ oznaczono go tym samym kolorem co ekran.

Niewykluczone jest, że firma zaprezentuje urządzenie o podobnej konstrukcji w flagowej serii Xiaomi 12, która pojawi się w przyszłym roku.

Dziś Let’s go Digital opublikował poniższe grafiki, które obrazują, jak mógłby wyglądać telefon, gdyby powyższa grafika miała swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Źródło: XiaomiToday

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner