Viomi Internet Refrigerator – lodówka Xiaomi

Viomi Internet Refrigerator – lodówka Xiaomi

“Pani kierowniczko, jest zima, więc jest zimno”. Przytaczamy klasyka, bo dzisiaj będzie wprawdzie nie zimowo, a zimno. Rzecz bowiem o lodówce.

Xiaomi, czy ściślej jej submarka Viomi, od zawsze zafascynowana wyposażaniem urządzeń w najmniej oczekiwane funkcje, powiększa swoje i firmy – matki portfolio, o lodówkę typu smart. Tak, podobieństwo do smart-lodówki Samsung Family Hub istnieje. Dwudrzwiowe urządzenie chłodzące trafiło właśnie do sprzedaży w interesującej cenie, określonej na 3280 PLN (5 999 juanów). Aktualnie lodówka jest w promocji, na platformie Youpin, gdzie można ją kupić za zaledwie (jak na tej klasy urządzenie) 1920 PLN (3 499 juanów). To jednak nie koniec. Do 30 grudnia br. kupicie ją za – uwaga – 1640 PLN (2 999 juanów).

Czytaj też:  Xiaomi 11T certyfikowany w FCC. Zbliża się premiera.

Jak wspomnieliśmy, lodówka jest dwukomorowa i dwudrzwiowa. Jej pojemność to 450 litrów. Jednym z najbardziej charakterystycznych jej elementów jest 21-calowy wyświetlacz LCD IPS o rozdzielczości FullHD. To matryca o powiększonych kątach widzenia, zaopatrzona w interfejs dotykowy. To nic innego, jak duuuuuży tablet wkomponowany w lodówkę, dzięki któremu nie tylko na wyciągnięcie ręki będziemy mieć dostęp do przepisów, ale i z powodzeniem obejrzymy film czy posłuchamy muzyki.

Lodówka ma jeszcze jedną cechę. To kontrola głosowa. Dzięki wyposażeniu jej w moduł Viobrain AI, możemy głosem nie tylko wywoływać określone czynności “tabletu, ale i zarządzać funkcjami lodówki – choćby sterować temperaturą chłodzenia. Dla osób budujących system domu inteligentnego istotne może być to, że lodówka współpracuje z aplikacją Mijia App, co powiększa jej funkcjonalność o sterowanie smartfonem.

Czytaj też:  MIUI 12.5 Enhanced Global już niebawem. Wkrótce także MIUI z Androidem 12

Źródło: Xiaomi Today

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.