Szybkie ładowanie o mocy 210 W: czyżby kolejny rekord Xiaomi?

Adam Błażejewski
3 komentarze

Dziś pojawiła się plotka, jakoby ​​Xiaomi uzyskało nowy rekord w szybkości ładowania smartfonów. Rok temu producent ten przełamał barierę szybkiego ładowania przewodowego 200 W, ładując prototypowy Xiaomi 11 Ultra w zaledwie 8 minut. Tym razem mamy do czynienia z ładowaniem o mocy 210 W; ładowarka obsługująca taką moc uzyskała właśnie chińską certyfikację 3C.

Oczywiście czas 8 minut dotyczy baterii o pojemności 4000 mAh. Zatem, jeśli pojemność ładowanego ogniwa ulegnie powiększeniu, to również i czas ładowania może ulec zmianie. Mimo to, należy zauważyć, iż przy takiej prędkości ładowania zwiększanie pojemności ogniwa nie ma najmniejszego sensu. Rozsądniej jest używać akumulatorów o mniejszej pojemności, gdyż żywotność każdego z nich zależy od ilości cykli ładowania.

Kiedy i gdzie będzie można skorzystać z takiego ładowania?

Nie ma pewności, czy “kostka” wspierająca ładowanie 210 W ta trafi do sprzedaży w komplecie razem ze smartfonami obsługującymi tak szybkie ładowanie. Całkiem możliwe, iż ta prędkość ładowania zarezerwowana jest dla flagowych modeli z serii Xiaomi 13 i zadebiutuje ona wraz z ich premierą. Jak plotki głoszą, Xiaomi 13 może mieć swoją premierę w listopadzie tego roku, więc nie jest to jakiś odległy czas; zapewne w niedalekiej przyszłości będziemy się dowiadywać na ten temat nieco więcej.

Źródło: GizChina

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner