Seria Roborock S7 MaxV pokazana na targach CES

Seria Roborock S7 MaxV pokazana na targach CES

Dziś kończą się jedne z największych targów elektroniki użytkowej na świecie, czyli CES. W trakcie imprezy, która odbywała się jak zwykle w Las Vegas, wielu producentów prezentowało swoje nowe propozycje. Wśród nich była należąca do rodziny Xiaomi spółka Roborock, która przedstawiła nową serię swoich robotów sprzątających, Roborock S7 MaxV.

W przekazie prasowym producent najwięcej uwagi poświęca najlepiej wyposażonemu przedstawicielowi nowej serii, czyli Roborock S7 MaxV Ultra. Dzięki nowym rozwiązaniom wprowadzonym w tym modelu użytkownicy mogą poświęcić mniej czasu na konserwację robota, gdyż większość tej pracy wykonuje on sam. Jak?

Producent chwali się tym, iż dzięki zastosowaniu nowej stacji dokującej mop jest automatycznie szorowany zarówno podczas sprzątania, jak i zaraz po nim, co zmniejsza wysiłek i czas konieczny na rozpoczęcie przez niego kolejnej sesji sprzątania. Poza mopem automatycznie czyści się także sama stacja dokująca, a wprowadzenie automatycznego uzupełniania poziomu wody ma sprawić, iż S7 MaxV Ultra będzie mógł wyczyścić do 300 m² powierzchni, czyli o połowę więcej niż jego poprzednicy. Worek na kurz pozwoli na zmieszczenie 7 tygodni nieczystości.

Ważnym elementem każdego inteligentnego robota jest także wykrywanie przeszkód na swojej drodze. Dzięki połączeniu kamery RGB, strukturalnego światła 3D i zupełnie nowego procesora neuronowego w jedną technologię, nazwaną ReactiveAI 2.0, nowa seria robotów (MaxV, Plus oraz Ultra) ma dokładniej rozpoznawać obiekty i dostosowywać się lepiej do sprzątania wokół nich, niezależnie od panującego oświetlenia. Rozpoznawane elementy są następnie pozycjonowane na mapie, co pozwala za pomocą specjalnej aplikacji po dotknięciu ikony rozpocząć szybkie szorowanie wokół stołów czy sof. Inną promowaną funkcją jest rozpoznawanie materiałów, z których wykonana jest podłoga w danym pomieszczeniu, i odpowiednie dostosowywanie do nich siły ssania czy intensywności szorowania danej powierzchni.

Czytaj też:  Specyfikacja i przybliżone ceny Xiaomi 12 Ultra

Znana użytkownikom poprzednich generacji robotów tej marki technologia VibraRise jest także i tutaj. Pozwala ona na gładkie przechodzenie między różnymi typami powierzchni dzięki połączeniu mopowania sonicznego z automatycznym podnoszeniem samego mopa przy jednoczesnym ciągłym zapewnieniu wysokiej intensywności szorowania. Maksymalna moc ssania nowej serii wynosi 5100 Pa. Ciekawe czy w nowym modelu przeprojektowano miejsce czujnika klifowego, który był umieszczony w niefortunnym miejscu co doprowadzało do powstania błędu 4 w Roborock S7.

Roborock S7 MaxV Ultra będzie dostępny w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w drugim kwartale tego roku za cenę 1399,99 dolarów (5600 złotych). Ceny innych wariantów tej serii są obecnie nieznane, podobnie jak ich dostępność w innych krajach.

Poza serią S7 MaxV firma poinformowała także, iż niebawem pokazana zostanie zupełnie nowa seria robotów. Seria Roborock Q w założeniu ma łączyć technologię automatycznego opróżniania ze sprawdzonymi funkcjami wprowadzonymi po raz pierwszy we flagowej serii S. Zgodnie z informacją prasową Roborock po raz pierwszy zaprezentuje Roborock Q7 Max wraz z nową stacją dokującą, Auto Empty Dock Pure, w drugim kwartale tego roku.

Czytaj też:  Koniec bety MIUI takiej, jaką znamy. Zmiany w aktualizacjach

Źródło: informacja prasowaRoborock

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz. Mail: [email protected]