Dwa warianty samochodu elektrycznego EV Xiaomi

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

O pracach Xiaomi nad pierwszym samochodem elektrycznym wiadomo już od dłuższego czasu. Nowy przeciek wskazuje, że pierwszym pojazdem Xiaomi EV będzie średniej wielkości sedan, który dostępny ma być w dwóch wersjach.

Dwa warianty samochodu elektrycznego EV Xiaomi

Pierwszy pojazd elektryczny Xiaomi nosi nazwę kodową Modena, a szczegóły jego dotyczące zostały ujawnione przez chińską platformę Jiemian.com. Chińskie media podały, iż ich źródłami były osoby, blisko współpracujące z Xiaomi. Prawdopodobnie pojazdy elektryczne Xiaomi wykorzystują inteligentne układy nowej generacji marek Qualcomm oraz Nvidia Orin X. Podstawowy model będzie działał na platformie 400 V, natomiast wyższy model na platformie 800 V. Model 400 V wyposażony ma być w akumulator BYD LiFePO4, podczas gdy model 800 V w akumulator CATL Kirin.

Na temat silnika zastosowanego w tych modelach informacji nie ujawniono. Jednak wcześniejsze informacje donosiły, o silniku o mocy 260 kW. Zgodnie z plotkami spekuluje się, że samochód ten zostanie zaprezentowany w tym roku i wejdzie do komercyjnej produkcji w 2024 roku. Xiaomi nie wydało jeszcze żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Jiemian.com spekulował również o drugim modelu tego samochodu noszącym nazwę kodową Le Mans i może zostać zaprezentowany dopiero w 2025 roku. Najprawdopodobniej ten model będzie wyposażony w trzy silniki elektryczne z zachowaniem stylistyki podobnej do Modeny.

Spekulacje nabrały rozpędu po tym, jak kilka osób zauważyło zakamuflowany pojazd w pobliżu zakładu Xiaomi w Chinach. Pojazd był widziany zaparkowany w pobliżu Parku Naukowo-Technologicznego Xiaomi. Mówi się, iż samochód ten może być prototypem rzekomego Xiaomi EV. Według plotek z portalu Weibo, prototypy zostały zmontowane we wrześniu ubiegłego roku. Cena dwóch debiutanckich pojazdów elektrycznych Xiaomi, wynosi rzekomo od 260 000 juanów (167 665 zł) do 350 000 juanów (225 703 zł).

Źródło: GizmoChina

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner