Redmi Note 8 – Snapdragon, Pro – MTK. To już pewne

Redmi Note 8 – Snapdragon, Pro – MTK. To już pewne

Jak informowaliśmy wcześniej, wbrew wszystkim innym informacjom pojawiającym się w Internecie w ostatnich tygodniach, Redmi Note 8 według nas miał być wyposażony nie w Mediateka G90T, tak jak przypuszczało wiele portali technologicznych, a w nieznanego typu procesor Snapdragona. Dziś wiemy już więcej na ten temat za sprawą opublikowanych przez Redmi na Weibo grafik dotyczących właśnie procesora, który pojawi się w Redmi Note 8 (codename: ginkgo).

Będzie nim Snapdragon 665, którego w modelach Xiaomi mieliśmy okazję zobaczyć w krytykowanym za swój niskiej rozdzielczości ekran w stosunku do ceny Mi A3 czy Mi CC9e. Został on wykonany w 11-nanometrowym procesie technologicznym, posiada także 8 rdzeni rozpędzających się maksymalnie do 2,0 GHz oraz grafikę Adreno 610. Z informacji udostępnionych przez markę dowiadujemy się także, że główny aparat Redmi Note 8, w porównaniu do Redmi Note 8 Pro, będzie mieć rozdzielczość 48 Mpx.

Redmi Note 8 Pro (codename: begonia) będzie natomiast posiadał nie Snapdragona, lecz Mediateka G90T – nową propozycję od chińskiej marki, która określa go jako procesor do zastosowań gamingowych. Oprócz tego wyposażony będzie w główny aparat o rozdzielczości 64 Mpx, baterię 4500 MAh, a sam ekran, czego dowiadujemy się z udostępnionego przez Lin Bina zdjęcia na Weibo z benchmarka AnTuTu, będzie mieć 6,53 cala. Jaka rozdzielczość – tego na razie nie wiadomo.

Pozostaje nam zatem czekać na oficjalną premierę tychże telefonów, która odbędzie się już w najbliższy czwartek, 29 sierpnia!

źródło: WeiboWeibo

Podziel się:

Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Tłumacz MIUI na język polski. Lubi odkrywać różne nowości w oprogramowaniu - wiele wiadomości na temat nowych funkcjonalności wychodzi właśnie od niego. Pomaga ludziom w różnych kwestiach związanych z Xiaomi. Kontakt: Telegram bądź forum miuipolska.pl bądź e-mail.