Redmi Note 12 jeszcze w tym miesiącu

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Najprawdopodobniej Redmi już miało dość wydawania kolejnych wariantów Redmi Note 11 (a było ich ponad 20!) i przeszła w końcu do następnego numerka. Jeszcze w tym miesiącu do sprzedaży na chińskim rynku trafi kolejna generacja smartfonów z serii Redmi Note 12.

Największy w historii upgrade smartfonów z serii Note?

Również tego popołudnia wiceprezes Xiaomi Group oraz dyrektor generalny marki Redmi, Lu Weibing, stwierdził, że seria Redmi Note 12 cechuje się „najdoskonalszym jak dotąd doświadczeniem dla użytkownika”, w historii Redmi. Wyraził także przekonanie, że jest to największe ulepszenie smartfonów w historii serii Note. Dlaczego miałoby tak być? Tego jeszcze nie wiadomo.

Seria Redmi Note 12 składać się będzie z co najmniej dwóch wariantów. Mowa tu o wersji podstawowej oraz wersji Pro. Wersja standardowa będzie obsługiwała przewodowe ładowanie z maksymalną mocą 67 W, natomiast wersja Pro będzie obsługiwać ładowanie o mocy 120 W.

Jeśli chodzi o wydajność, seria Redmi Note 12 będzie pierwszą na świecie, która zaprezentuje smartfony z nowym układem MediaTek Dimensity 1080. Ten ośmiordzeniowy procesor wykonany został w technologii 6 nm przez firmę TSMC; składa się on z dwóch rdzeni Arm Cortex-A78 (2,6 GHz) oraz sześciu Arm Cortex-A55 (2 GHz). Za grafikę odpowiada układ graficzny Mali-G68.

Według najnowszych plotek pochodzących z portalu Weibo, MediaTek Dimensity 1080 będzie procesorem średniej klasy, który w AnTuTu osiąga wynik między 500 000 a 550 000 punktów. Mamy więc do czynienia z układem, który konkuruje ze Snapdragonem 778G Qualcomma.

W chińskim sklepie Xiaomi na platformie JD ​​ostateczny termin rezerwacji serii Redmi Note 12 upływa 27 października o godzinie 23:00, co sugeruje, że seria Redmi Note 12 może mieć oficjalną premierę właśnie tego dnia.

Źródło: XiaomiToday

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner