Redmi Note 12 globalnie w przecieku: niby to samo, ale są zmiany. I na lepsze, i na gorsze

Kacper Skrzypek
0 komentarz(y)

Poza wariantami Redmi Note 12 znanymi z Chin i Indii, a także Redmi Note 12 Pro 4G, będącym odświeżoną wersją Redmi Note 10 Pro, na rynkach globalnych pojawi się także inna wersja Redmi Note 12. Informacje o niej ujawniono w jednym z brazylijskich filmów.

Czym się różni ta wersja od pozostałych?

Redmi Note 12, który (obok swoich chińskich braci) pojawi się u nas, w swojej podstawowej wersji będzie bardzo podobny do zeszłorocznego Redmi Note 11. Delikatnie zmieniony został design wyspy z aparatami oraz obudowy, która w tej generacji będzie zupełnie płaska (i nadal plastikowa).

Modyfikacjom poddano również procesor, choć nie są one duże względem Redmi Note 11; Snapdragona 680 zastępuje Snapdragon 685, który jednak dziedziczy niemal wszystko, co miał do zaoferowania jego poprzednik (oba układy należą zresztą do jednej rodziny SM6225). Różni się tylko wyższym taktowaniem niektórych rdzeni (zamiast 2,4 GHz mogą one działać z częstotliwością 2,8 GHz), wsparciem dla wyższych częstotliwości odświeżania ekranu (120 Hz zamiast 90 Hz) oraz możliwością implementacji matryc aparatów o wyższej rozdzielczości (108 Mpx zamiast 64 Mpx).

Xiaomi zdecydowało się zwiększyć częstotliwość odświeżania swojego AMOLEDowego panelu do maksymalnych możliwych poziomów oferowanych przez procesor, co oznacza, że zamiast wyświetlacza o częstotliwości 90 Hz znanego z Redmi Note 11 będziemy mieć ekran wspierający odświeżanie 120 Hz. W filmie nie pada jednak wzmianka o tym, jakiej przekątnej on jest i jakie ma wymiary. Inny przeciek, autorstwa użytkownika Twittera o pseudonimie SnoopyTech, wskazuje na to, iż będziemy mieć do czynienia z większym ekranem względem “jedenastki”, bowiem Redmi Note 12 ma mieć przekątną 6,67 cala (Redmi Note 11 miał 6,43 cala). Telefon będzie też cięższy, bo Redmi Note 12 4G ma ważyć 183,5 grama i mieć wymiary 165,66 × 75,96 × 7,85 mm (Redmi Note 11 ważył 179 gramów i miał wymiary 159,87 × 73,87 × 8,09 mm).

Osoby słuchające muzyki czy oglądające filmy przez głośnik z telefonu mogą być zawiedzone, bowiem Redmi Note 12, idąc w ślady dużo droższego Xiaomi 13 Lite, którego również pozbawiono tej funkcji, nie ma głośników stereo (które miał jego poprzednik). Co prawda omawiany w filmie model to wersja na Amerykę Łacińską, ale wątpię, aby Xiaomi zamierzało dodawać dodatkowy głośnik do innych wariantów urządzenia. W zależności od rynku różna będzie też implementacja modułu NFC (który w Europie raczej się pojawi).

Wygląda na to, że inne parametry Redmi Note 12 to kopia Redmi Note 11. Takie same (bądź bardzo podobne) będą aparaty: 50-megapikselowy moduł główny, a także obiektywy ultraszerokokątny i makro (autor filmu nie podał rozdzielczości, ale bardzo prawdopodobne jest, iż Xiaomi pozostawiło tu matryce 8 i 2 Mpx; zgadza się to zresztą z grafiką wymienionego wcześniej SnoopyTech). W filmie zabrakło natomiast informacji o module z przodu urządzenia: wiadomo, że jest i znajduje się na środku górnej części ekranu, lecz poza tym żadnych dokładniejszych informacji nie mamy. Można przypuszczać, na bazie danych z Twittera, iż będzie to ten sam 13-megapikselowy obiektyw, co w Redmi Note 11. Taka sama będzie również maksymalna rozdzielczość nagrywania filmów: Full HD (1080p) w 30 klatkach na sekundę (to ograniczenie ze strony Xiaomi; Snapdragon 680 wspiera nagrywanie w 60 klatkach na sekundę, zatem 685 również powinien to oferować).

Bez zmian względem Redmi Note 11 pozostawiono również baterię, która nadal będzie mieć pojemność 5000 mAh i będzie można ją ładować z mocą 33 watów za pomocą złącza USB-C. Czytnik linii papilarnych wciąż znajduje się na bocznej krawędzi telefonu, w przycisku zasilania, zaś wbudowaną pamięć 128 GB będzie można rozszerzyć kartą microSD, nie poświęcając na to slotu karty SIM (jest oddzielny slot na kartę pamięci). Pamięć RAM wynosi natomiast 4 GB. Smartfon będzie działać pod kontrolą nakładki MIUI 14 i Androida 13.

Ile może kosztować Redmi Note 12 4G?

Nie wiadomo obecnie, jak będzie się kształtować cena Redmi Note 12 bez wsparcia dla 5G w Europie. Wariant 4/128 GB omawiany w filmie na brazylijskim Amazonie można kupić za 1699 riali, czyli około 1430 złotych. Oczywiście ceny w Brazylii nijak mają się do tych w Europie, ale trudno się spodziewać, że ten model będzie u nas dużo tańszy.

Szczegóły dot. europejskich i polskich cen poznamy najprawdopodobniej na przełomie marca i kwietnia; oficjalny dystrybutor Xiaomi w Czechach informuje już, że dostępność Redmi Note 12 4G (oraz innych modeli serii) planowana jest na 11 kwietnia.

Źródło: YouTube (L Tech)

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner