Iga Świątek nie będzie współpracować z Xiaomi

Kacper Skrzypek
1 komentarz(y)

Z końcem marca znana tenisistka, Iga Świątek, zakończy współpracę z polskim oddziałem Xiaomi. O tej decyzji poinformowała Wyborcza.biz.

Powód? Ukraina

Szczegóły dotyczące współpracy z chińską marką i powody jej zakończenia są objęte klauzulą poufności, lecz są one raczej oczywiste: liderka rankingu WTA wspiera walczącą Ukrainę, gdy Xiaomi nie wycofało się z rosyjskiego rynku. Portal zwrócił się z pytaniem do tenisistki, czy akceptuje taki stan rzeczy.

“Iga Świątek współpracowała dotychczas z polskim oddziałem Xiaomi, promując produkty marki wyłącznie w Polsce. Znane jest jej szerokie wsparcie dla Ukrainy i konkretne działania pomocowe oraz jasne stanowisko osobiste przeciwne tej wojnie. Szczegóły współpracy z Xiaomi Polska są objęte poufnością, jednak współpraca ta kończy się wraz z 31 marca tego roku” – tak na pytanie portalu Wyborcza.biz odpowiedziało biuro prasowe Igi Świątek.

Xiaomi Polska nie skomentowało tej decyzji, kierując portal Wyborcza.biz do chińskiej centrali. Tam jednak również nie otrzymano odpowiedzi na zadane pytania.

Iga Świątek była ambasadorką Xiaomi od lutego 2021 roku.

Źródło: Wyborcza.biz (w nagłówku)

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner