Redmi Note 12 5G, POCO X5 5G, POCO X5 Pro 5G z ROM-ami od Xiaomi.eu!

Kacper Skrzypek
2 komentarze

W ostatnim czasie na listę urządzeń wspieranych przez projekt Xiaomi.eu trafiły kolejne średniopółkowe modele: Redmi Note 12 5G, POCO X5 5G i POCO X5 Pro 5G.

Skąd pobrać aktualizację?

Wydania MIUI 14 od Xiaomi.eu dla wyżej wymienionych modeli można pobrać z odpowiednich wątków na forum MIUI Polska, gdzie można również podzielić się opinią i sugestiami dotyczącymi ROM-ów:

Informacje o nowych wersjach będą dostępne w działach dla tych smartfonów, a także na stronie pobierania wersji stabilnych MIUI od Xiaomi.eu.

Co wnosi Xiaomi.eu względem Globala?

Kilka najważniejszych, wyróżniających Xiaomi.eu względem oficjalnych wydań MIUI Global cech to między innymi wbudowane nagrywanie rozmów (dzięki dialerowi od Xiaomi, a nie od Google’a), usunięta większość aplikacji od Google’a, które są domyślnie preinstalowane w wydaniach globalnych (pozostawione są tylko podstawowe aplikacje, niezbędne do działania usług Google’a), a także większy wybór siatek ikon czy odblokowane niektóre funkcje, które są domyślnie zablokowane przez Xiaomi dla wydań globalnych (np. menu Czas przed ekranem, zaprojektowane przez Xiaomi, gdzie w globalnych wydaniach wymuszony jest jego odpowiednik od Google’a). Więcej informacji można znaleźć na stronie objaśniającej różnice między ROM-ami.

Jak zainstalować ROM?

Wszystkie ROM-y wydane w ciągu ostatnich 3 miesięcy (od 19 stycznia 2023 r.) można zainstalować na dwa sposoby:

  • przez tryb Recovery (TWRP, o ile istnieje dla danego modelu),
  • przez tryb Fastboot.

Instalacja przez tryb Fastboot jest prostsza, ale bez doinstalowania TWRP już po instalacji ROM-u nie będą działać aktualizacje OTA — wtedy kolejne aktualizacje trzeba będzie instalować z poziomu komputera (w taki sam sposób, jak za pierwszym razem). Instalacja ROM-u przez Recovery pozwala na późniejsze aktualizacje bez konieczności używania do tego celu komputera.

Poradnik dotyczący instalacji, uwzględniający obie metody, znajduje się tutaj.

Co z innymi modelami?

ROM-y dla Redmi Note 12 4G (topaz/tapas), Xiaomi 13 Ultra (ishtar) i Redmi Note 12 Turbo/POCO F5 (marble) są w przygotowaniu. Zostaną one udostępnione niebawem, gdy będziemy mieli pewność, że działają. W przypadku POCO F5 musimy poczekać na globalną premierę i wydania MIUI, gdyż nie wiemy obecnie, czy POCO F5 nie będzie mieć pewnych zmian na przykład w aparatach (tak jak to było w POCO F4 względem Redmi K40S) – wtedy będziemy musieli dołączyć odpowiednie biblioteki do naszego ROM-u.

Obecnie wiemy już, że dla Xiaomi 13 Ultra pojawią się wersje beta MIUI. Mają one być wydawane przez chiński zespół odpowiedzialny za nakładkę od 19 maja; gdy wydamy ROM-y, wtedy pojawią się również i kompilacje wersji rozwojowej dla tego modelu.

ROM dla Redmi Note 12 Pro/+ 5G (ruby) jest dostępny dla osób wspierających projekt Xiaomi.eu w serwisie Patreon (na poziomie Contributor lub wyższym).

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner