Redmi K40 – premiera 25 lutego

Redmi K40 – premiera 25 lutego

Oprócz flagowej serii Mi, Xiaomi rozwija także mniej flagową, a przeznaczoną dla mniej zasobnych ludzi markę Redmi. Jej CEO, Lu Weibing, ogłosił kilka godzin temu, iż najnowszy produkt firmy, Redmi K40, będzie mieć swoją premierę 25 lutego.

Jak napisał on w swoim poście, jest to noworoczny (w Chinach trwa właśnie Chiński Nowy Rok = przyp. red.) prezent dla fanów Redmi, który ma się wyróżniać zupełnie nowym wyglądem, pozycjonowaniem oraz lepszymi wrażeniami w kwestii wydajności. Jego zdaniem jest to sprzęt, który w pewnych kwestiach “przekroczył jego oczekiwania”.

Czego możemy się spodziewać? Póki co nie wiadomo zbyt wiele. Niektórzy spekulują, iż na pokładzie Redmi K40 Pro miałby się znajdować procesor Snapdragon 888, a Redmi K40 miałby mieć nieco podkręconego Snapdragona 865, czyli Snapdragona 870. Po sieci krążą nawet zrzuty ekranu z informacji o systemie, lecz póki co byłbym wobec ich wiarygodności bardzo ostrożny, choć obecność Snapdragona 888 w jednym z modeli została potwierdzona w styczniu przez szefa Redmi.

Ekrany w serii Redmi K40 będą płaskie. Niektóre przecieki wskazują, że miałyby one, podobnie jak w Mi 11, obsługiwać rozdzielczość WQHD+, aczkolwiek w mojej opinii ta informacja jest nieprawdziwa. Z pewnością natomiast będą one obsługiwać wyższe odświeżanie ekranu niż 60 Hz.

Według wcześniejszych zapowiedzi CEO marki, bateria w modelach serii K40 będzie większa niż 4000 mAh. Cena startowa w serii K40 to 2999 juanów (ok. 1730 zł).

W ciągu najbliższych tygodni zapewne dowiemy się więcej na temat samych urządzeń i ich możliwości od przedstawicieli firmy. Po premierze na portalu pojawi się na ich temat obszerny artykuł.

źródło: weibo, gsmarena, telegram

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz. Mail: [email protected]