Redmi K30 Pro na rynku globalnym jako Poco (F2?)

Kacper Skrzypek
5 komentarzy

Dzienne buildy MIUI potrafią przynieść sporo ciekawych wieści na temat nadchodzących urządzeń, dlatego staram się je śledzić – w miarę możliwości – każdego dnia. Dziś odkryłem dość interesującą wiadomość, która zaszyta była w kodzie aplikacji Aparat na wersji 20.3.25 dla niektórych urządzeń. Oto jedna z wielu rzeczy, którą Xiaomi starało się zachować dla siebie (ale się nie udało :)), przy której po trochu wyjaśnię to, jak czasami odnajduje się wiele ciekawych funkcjonalności niewprowadzonych jeszcze do ROM-ów.

Mianowicie – do tłumaczenia ROM-u 20.3.25 trafił taki oto ciąg:

1
    <string name="device_poco_watermark_default_text">SHOT ON POCO PHONE</string>

Ktoś mógłby powiedzieć – zwykłe tłumaczenie, odnoszące się do wydanego niedawno POCO X2. No właśnie… nie do końca – zazwyczaj bowiem znaki wodne dla konkretnych urządzeń nie są zapisane w tłumaczeniu, a w formie grafik – assetów w apce Aparatu. Treść z tłumaczenia stosuje się zazwyczaj wtedy, kiedy w lokalizacji, gdzie są znaki wodne, nie ma znaku dla konkretnego urządzenia. Oczywiście takiego znaku wodnego zazwyczaj nie tłumaczy się na inne języki poza angielskim, bo nie ma to większego sensu.

Przykładowe assety – znaki wodne z apki Aparatu dla Mi 10 Pro (jeśli ktoś jest ciekawy, jak to u niego wygląda – należałoby wejść w MiuiCamera.apk/assets/watermarks).

Dlatego postanowiłem podrążyć temat głębiej. Zdekompilowałem aplikację Aparatu, przeszukałem kod i znalazłem wzmiankę o tymże ciągu w jednym z plików źródłowych aplikacji. Sprawdzał on warunek w innym pliku – jeśli był on spełniony, to stosował właśnie ten ciąg do tłumaczenia, a jeśli nie, to pomijał go i sprawdzał następne warunki.

Fragment pliku odnoszącego się do wspomnianego tłumaczenia.

Należało się zatem zorientować, jakiż to warunek jest sprawdzany w innym pliku. Otworzyłem go zatem i moim oczom ukazał się następujący fragment kodu:

Mamy tu zatem dwa warunki, które muszą być spełnione – jeden odnosi się do tego, że ROM musi być w wersji Global (IS_INTERNATIONAL_BUILD), drugi zaś to nieznane mi kb. Pora zatem na nie. Ponieważ znajdowało się ono w tym samym pliku, pozostało mi tylko je znaleźć:

No i mamy nasz cel. Zmienna odnosi się do urządzeń o nazwach lmi oraz lmiin – warunek spełnia się wtedy, gdy pasuje jeden z nich. Tak się akurat składa, że urządzeniem o nazwie lmi jest… mający premierę wczoraj Redmi K30 Pro.
lmiin oczywiście odnosi się do modelu na rynku indyjskim.

Wygląda więc na to, że Xiaomi dokona rebrandu Redmi K30 Pro na potrzeby globalnego rynku, co w sumie nie byłoby pierwszym zdarzeniem tego typu. Powrót wyczekiwanego przez wielu następcy Poco F1 jest chyba w zasadzie faktem – jedyne, czego nie wiemy, to nazwy następcy. Czy będzie to Poco F2, czy inny, nieznany nam jeszcze model? Okaże się to zapewne wkrótce. Nie wiadomo też, czy Xiaomi zrezygnuje z premiery Redmi K30 Pro Zoom Edition na rynku Global – trudno to potwierdzić na ten moment. Jeśli będziemy wiedzieć więcej – na pewno Wam to przekażemy!

źródło: własne

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner