Koniec wsparcia MIUI dla kolejnych modeli

Koniec wsparcia MIUI dla kolejnych modeli

W wydanym dzisiaj komunikacie dotyczącym aktualizacji dziennej 20.3.26 zespół MIUI poinformował, że – począwszy od 19 czerwca 2020 r. – MIUI kończy wsparcie wersji rozwojowej dla następujących modeli:

  • Mi 6 (sagit),
  • Mi 6X (wayne),
  • Mi Mix 2 (chiron),
  • Mi Note 3 (jason),
  • Redmi Note 5 (whyred).

Po tym terminie zostanie zapewne wydanych kilka aktualizacji w wersji stabilnej, lecz po ich wydaniu wsparcie Xiaomi dla tych modeli zakończy się definitywnie.

Sądzę, że podjęta dzisiaj decyzja ma związek z koniecznością optymalizacji MIUI dla nowych modeli, takich jak Mi 10 czy Redmi K30 Pro (+ innych, które nie zostały jeszcze wydane). Nie ulega wątpliwości, że taka optymalizacja jest teraz szczególnie potrzebna, a zakończenie wsparcia dla starych telefonów ma na celu zmniejszenie obciążenia developerów MIUI – czy to coś da? Zobaczymy…

Czytaj też:  Seria Xiaomi 11 sprzedaje się rewelacyjnie

źródło: Mi Community China

Podziel się:

Przeczytaj też:
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz.