Redmi K30 i xiaomi.eu

Redmi K30 i xiaomi.eu

Prace nad udostępnieniem działającego ROM-u xiaomi.eu/miuipolska na Redmi K30 (phoenix) oraz jego wersję 5G (picasso) cały czas trwają. Co prawda na stronie pobierania ROM-u cały czas dostępna jest najnowsza wersja 20.1.21 (bądź 20.1.16) dla tych modeli, więc w teorii nie powinno być większego problemu z aktualizacjami, ale w praktyce w tym momencie dokonanie instalacji naszego ROM-u standardową procedurą (wgranie TWRP, a przez niego ROM-u) jest w tym momencie niemożliwe.

Wszystko przez to, że obecnie nie jest dostępne żadne w pełni działające TWRP, które obsługuje tzw. dynamiczne partycje, wprowadzone przez Google w ramach Androida 10 i zaimplementowane na nowych telefonach z tą wersją systemu, w tym właśnie Redmi K30 i innych modelach (a także spodziewanym już niedługo Mi 10/Pro). Twórcy TWRP wskazują na szereg problemów związanych z tym rozwiązaniem, które aktualnie bardzo utrudniają pracę z „dziesiątką”. Więcej informacji w tym miejscu (po angielsku).

W związku z tym faktem ekipa xiaomi.eu rozpoczęła prace nad alternatywną metodą wgrania naszego oprogramowania przy użyciu trybu Fastboot z podłączonym do PC telefonem. Z przyjemnością informujemy, iż w ich wyniku udało się uruchomić nasz ROM i – na ten moment – jest on w pełni funkcjonalny. Poniżej prezentujemy zrzuty ekranu z najnowszej dostępnej na ten moment wersji softu, tj. 20.1.21.

Oto kilka podstawowych informacji w kwestii instalacji:

  • Ze względu na brak TWRP instalacja ROM-u xiaomi.eu na modele Redmi K30 oraz Redmi K30 5G, a także inne nowe telefony z Androidem 10 (czyli np. Mi 10, Mi 10 Pro) będzie wykonywana poprzez wywołanie skryptu w trybie Fastboot (podobnie jak w MiFlash). Telefon będzie musiał być podłączony do komputera w trakcie instalacji.
  • Przed pierwszą instalacją konieczne będzie wykonanie skryptu instalacyjnego wraz z formatowaniem danych. Wykonuje się go w wierszu poleceń, w katalogu, gdzie mamy binarkę fastboota (będzie ona w naszej paczce z ROM-em).
  • Instalacja następnych wersji ROMu będzie wymagać wykonania skryptu aktualizującego już bez formatowania danych.
Zobacz też:  Koniec wsparcia MIUI dla kolejnych modeli

Instrukcję instalacji oraz odpowiednie pliki będziemy publikować wkrótce po zakończeniu testów.

Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Tłumacz MIUI na język polski. Lubi odkrywać różne nowości w oprogramowaniu - wiele wiadomości na temat nowych funkcjonalności wychodzi właśnie od niego. Pomaga (a przynajmniej się stara) ludziom w różnych kwestiach związanych z Xiaomi. Kontakt: Telegram bądź forum miuipolska.pl bądź e-maila.