Redmi K30 i xiaomi.eu

Redmi K30 i xiaomi.eu

Prace nad udostępnieniem działającego ROM-u xiaomi.eu/miuipolska na Redmi K30 (phoenix) oraz jego wersję 5G (picasso) cały czas trwają. Co prawda na stronie pobierania ROM-u cały czas dostępna jest najnowsza wersja 20.1.21 (bądź 20.1.16) dla tych modeli, więc w teorii nie powinno być większego problemu z aktualizacjami, ale w praktyce w tym momencie dokonanie instalacji naszego ROM-u standardową procedurą (wgranie TWRP, a przez niego ROM-u) jest w tym momencie niemożliwe.

Wszystko przez to, że obecnie nie jest dostępne żadne w pełni działające TWRP, które obsługuje tzw. dynamiczne partycje, wprowadzone przez Google w ramach Androida 10 i zaimplementowane na nowych telefonach z tą wersją systemu, w tym właśnie Redmi K30 i innych modelach (a także spodziewanym już niedługo Mi 10/Pro). Twórcy TWRP wskazują na szereg problemów związanych z tym rozwiązaniem, które aktualnie bardzo utrudniają pracę z “dziesiątką”. Więcej informacji w tym miejscu (po angielsku).

Czytaj też:  Cenzura: Xiaomi angażuje zewnętrzną firmę do sprawdzenia litewskiego raportu

W związku z tym faktem ekipa xiaomi.eu rozpoczęła prace nad alternatywną metodą wgrania naszego oprogramowania przy użyciu trybu Fastboot z podłączonym do PC telefonem. Z przyjemnością informujemy, iż w ich wyniku udało się uruchomić nasz ROM i – na ten moment – jest on w pełni funkcjonalny. Poniżej prezentujemy zrzuty ekranu z najnowszej dostępnej na ten moment wersji softu, tj. 20.1.21.

Oto kilka podstawowych informacji w kwestii instalacji:

  • Ze względu na brak TWRP instalacja ROM-u xiaomi.eu na modele Redmi K30 oraz Redmi K30 5G, a także inne nowe telefony z Androidem 10 (czyli np. Mi 10, Mi 10 Pro) będzie wykonywana poprzez wywołanie skryptu w trybie Fastboot (podobnie jak w MiFlash). Telefon będzie musiał być podłączony do komputera w trakcie instalacji.
  • Przed pierwszą instalacją konieczne będzie wykonanie skryptu instalacyjnego wraz z formatowaniem danych. Wykonuje się go w wierszu poleceń, w katalogu, gdzie mamy binarkę fastboota (będzie ona w naszej paczce z ROM-em).
  • Instalacja następnych wersji ROMu będzie wymagać wykonania skryptu aktualizującego już bez formatowania danych.
Czytaj też:  Koniec wersji beta MIUI dla m.in. Mi 9/9T/Pro

Instrukcję instalacji oraz odpowiednie pliki będziemy publikować wkrótce po zakończeniu testów.

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz. Mail: [email protected]