Zmiana wyglądu Plików i możliwość kontroli wyłączenia telefonu – nowości w MIUI

Kacper Skrzypek
8 komentarzy

Ostatnio większych zmian w wersji beta MIUI jest jak na lekarstwo – developerzy skupiają się bardziej na optymalizacji i poprawkach błędów. Nie oznacza to jednak, że nowości nie pojawiają się w ogóle. Nie zawsze jednak są one implementowane od razu w wersji beta, udostępnianej przez nas w piątki. Przyjrzyjmy się tym zmianom, które znaleźliśmy w tym tygodniu.

Nowa wersja Plików

W ramach testów w chińskiej wersji Mi Community pojawił się projekt dotyczący aplikacji Pliki. Aplikacja przechodzi wizualne zmiany – w nowej wersji na górze znajdziemy tylko karty Ostatnich plików oraz Pamięci. Kategorie, takie jak dokumenty, zdjęcia czy wideo, które poprzednio znajdowały się w górnej części aplikacji, zostały przeniesione do specjalnego miejsca w menu Pamięć. Można je modyfikować według własnego uznania – jedynym ograniczeniem jest ilość dostępnych skrótów (siedem). Ze względu na drobne problemy w menu ostatnich plików, związane z brakiem możliwości otwarcia niektórych zdjęć i zepsutym wyświetlaniem czasu trwania wykonanych filmów, aplikacja nie będzie jeszcze zaimplementowana w najnowszej wersji beta od xiaomi.eu.

Poniżej porównanie starej i nowej wersji.

Potwierdzenie wyłączenia telefonu blokadą ekranu

Nowością zaimplementowaną w wersji beta MIUI jest natomiast możliwość potwierdzenia wyłączenia naszego urządzenia za pomocą blokady ekranu (jeśli taką oczywiście mamy). W zamierzeniu Xiaomi ma to uchronić użytkowników przed brakiem możliwości zlokalizowania komórki bądź uzyskania dostępu do naszych danych w przypadku jej zgubienia bądź kradzieży. Opcja jest zaszyta w specjalnym menu Panelu sterowania w Ustawieniach, które jest ukryte na ROM-ie xiaomi.eu (i innych ROM-ach identyfikowanych jako globalne), przez co na ten moment można ją włączyć wyłącznie za pomocą aplikacji Launcher Aktywności ze Sklepu Play (film poniżej). Funkcja działa wyłącznie na zablokowanym ekranie.

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner